logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Jak piękne jest czytanie

    z dnia: -0001-11-30
W Zespole Szkół w Hucie Starej B, odbył się II Gminny Konkurs Czytelniczy " Lubię czytać", którego patronem był Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma.
czytanieczytanie

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz promowanie książki jako ważnego źródła informacji. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie klas II i III szkół podstawowych z Nierady, Poczesnej, Słowika, Wrzosowej i Huty Starej B. W tym roku uczniowie mogli wykazać się: znajomością treści, bohaterów i miejsc związanych z polskimi legendami oraz umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii klas drugich:

I miejsce - Inga Dyrdzik- SP Huta Stara B

II miejsce- Adrianna Niewiadomska- SP Poczesna

III miejsce- Amelia Żak- SP Poczesna

W kategorii klas trzecich:

I miejsce- Edyta Lizoń- SP Huta Stara B

II miejsce- Karolina Skęda- ZSP Słowik

III miejsce- Natalia Nejman- SP Poczesna

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które ufundował i osobiście wręczył uczniom Wójt p. Krzysztof Ujma.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, organizatorzy zapowiedzieli jego kontynuację w przyszłym roku szkolnym.


 

Marzena Patyk

Barbara Kluczna