logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Jaki 1 stycznia, taki cały rok...

    z dnia: 2012-12-31
… mówi stare porzekadło. Nie pozostaje więc nic innego, jak „zaczarować” ten dzień, żeby szczęście trwało przez cały rok. Bo na drugi taki moment, trzeba będzie czekać kolejne 365 dni.
Jaki 1 stycznia, taki cały rok...Jaki 1 stycznia, taki cały rok...

Po pierwsze: Porządek

W ostatni dzień roku warto przejrzeć półki z ubraniami i pozbyć się tych, które ci nie pasują lub, których po prostu nie lubisz. Worek z niepotrzebną odzieżą zawsze można wrzucić do pojemników PCK i tymi rzeczami sprawić przyjemność innym osobom.

Jest takie przekonanie, że pozbywając się starych rzeczy, pozbywasz się problemów. Tak więc niech do kosza ląduje wszystko co zawadza, zepsute i niemodne. Trzeba zrobić miejsce na nowe – przynoszące szczęście.

Ponoć niezawodnym sposobem na pozbycie się starych problemów jest wymiecenie śmieci spod wycieraczki. A następnie  na czerwonej – koniecznie czerwonej – kartce napisanie wszystkich niepowodzeń mijającego roku. Następnie kartkę tę – zanim wybije północ – należy spalić.

Dobrze jest również – jeśli jest to możliwe – oddać  wszystkie długi, żeby nie „ciągnęły” się one w przyszłym roku i popłacić  wszystkie rachunki.

 

Po drugie: Przyrzeczenia

Większość z nas kiedy nastaje Nowy Rok ma listę przyrzeczeń typu: rzucę palenie, będę mniej jeść, uprawiać sport. Więcej czasu poświęcę najbliższym, itp., itd., itp... Problem w tym, że tak mniej więcej już w połowie stycznia o liście zaczyna się zapominać... Psychologowie twierdzą, że listę przyrzeczeń zrobić warto, ale trzeba ją bardzo starannie przemyśleć, żeby wszystko spełnić i nie frustrować się, że znów coś nie wyszło.

 

Po trzecie: Pieniądze
Postaraj się, aby w noc sylwestrową nie zabrakło ich w twoim portfelu. Wyciągnij natomiast paragony, bo one przyciągną wydatki. Znawcy przesądów twierdzą, że pieniądze zapewnia włożenie – koniecznie do prawego buta - w starym roku i wyciągniecie 1 stycznia banknotu. Najlepiej jak będzie on miał wysoki nominał.

Po piąte. Fasola,
czyli warzywo przynoszące szczęście. Chcesz zapewnić sobie pieniądze, powodzenie i zdrowie 1 stycznia – obowiązkowo – musisz zjeść fasolę. Wszystko jedno w jakiej postaci, byle dużo.

W ogóle w tym dniu najlepiej zapomnieć o diecie. Oprócz fasoli szczęście i zdrowie zapewni m.in.  mak, miód, mięso i wszystko co smaczne a niezbyt zdrowe.

Po szóste. 1 stycznia!

Jaki będzie ten nowy rok? Możesz spojrzeć na bąbelki szampana. Jeśli są duże i chaotycznie poruszające – to zapowiedź roku pełnego miłych przygód i romansów. Drobne, delikatnie unoszące się - zwiastują zdrowie i spokojny czas. Ale jeśli łańcuszki bąbelków się krzyżuje – to szczęście w nowym roku będzie zmienne.
1 stycznia, po obudzeniu, umyj twarz w zimnej wodzie, do której wcześniej wrzucisz monety w złotym kolorze – ma to zapewnić nie tylko pieniądze, ale i urodę. W pierwszym dniu roku nie sprzątaj, nie wyrzucaj śmieci. Rób tylko to, na co masz ochotę, co sprawia ci przyjemność. Ładnie wyglądaj  i uśmiechaj się. No i jeśli jesteś kobietą, to zadbaj, aby pierwszy do ciebie zadzwonił lub złożył ci życzenia  mężczyzna. Najlepiej ten, który jest bliski twojemu sercu. W przypadku mężczyzny – odwrotnie.

opr. an