logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Jaki może być pożytek z książki – pomyślała Alicja – w której nie ma

    z dnia: 2007-10-15
Gminna Biblioteka Publiczna w Poczesnej i Joanna Zagner-Kołat – ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży zapraszają dzieci z klas I-III na spotkanie w dniu 16.10.2007r. o godz.12.30 w Bibliotece w Poczesnej. Spotkanie odbywa się w cyklu „z książką na walizkach czyli śląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” i jest jedną z największych w regionie imprez promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.
Jaki może być pożytek z książki – pomyślała Alicja – w której nie maJaki może być pożytek z książki – pomyślała Alicja – w której nie ma
„Wędrująca biblioteka” ma na celu dotarcie z książką i jej twórcami do najodleglejszych zakątków kraju poprzez porozumienie instytucji oraz ludzi działających na rzecz książki w trosce o rozwój czytelnictwa najmłodszych.

W ramach akcji „Z książką na walizkach...” dzieci będą uczestniczyć w konkursie plastycznym, będą mogły porozmawiać z ilustratorką , a także uzyskać dedykację i autograf.

Przedsięwzięcie to organizowane od pięciu lat przez Wydawnictwa Ossolineum i Literatura cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych czytelników, rodziców i bibliotekarzy. Na Śląsku akcja gości po raz pierwszy. Jej koordynatorem na naszym terenie jest Biblioteka Śląska.

Stałą opiekę medialną sprawować będą: czasopismo o książce dla dziecka „Guliwer”, czasopisma dziecięce „Miś” i „Świerszczyk” oraz portal Miasto Dzieci.
Patronat honorowy nad imprezą sprawuje organizator kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” – Fundacja ABC XXI, marszałek województwa śląskiego Janusz Moszyński, wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski, burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek i dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. Jan Malicki.