logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

„Jaśmin”

    z dnia: 2021-07-16
pojawił się we Wrzosowej.
jasminjasmin
1 czerwca 2021 przy ul. Strażackiej 20 został otwarty sklep medyczno-zielarski „Jaśmin”. To nowatorska propozycja dla mieszkańców miejscowości, ale także całej gminy Poczesna.
 
Aneta Nawrot: Skąd pomył na takie właśnie sklep?
Irena Sikora-Mysłek, prowadząca placówkę: - Pomysł był mój. Jestem pielęgniarką. Od 27 lat pracuję w zawodzie i wiem czego - szczególnie chorzy - ludzie potrzebują. Wiedziałam też, że sklepu z takim medyczno-zielarskim asortymentem w gminie Poczesna nie ma i mieszkańcy, aby zrobić tego typu zakupy, muszą jechać np. do Częstochowy.
 
I założyła Pani sklep.
- Nie do końca. Właścicielem „Jaśminu” jest mój mąż Robert Mysłek. Ja, można powiedzieć, zainspirowałam go do podjęcia działań aby taka placówka powstała. Przed rozpoczęciem działalności dużo rozmawialiśmy, analizowaliśmy, braliśmy pod uwagę wszystkie „za i przeciw”. I tych „za” było zdecydowanie więcej. Mąż złożył stosowne dokumenty. Od samego początku współpraca z władzami i Urzędem Gminy Poczesna była wzorowa.  Dzięki temu – 1 czerwca 2021 – „Jaśmin” rozpoczął swoją działalność we Wrzosowej.
 
Mąż założył sklep, a Pani prowadzi…
- Tak. Jako pielęgniarka  jestem na bieżąco z aktualnymi informacjami na tematy medyczne. Śledzę nowości jeśli chodzi o profilaktykę. Pragnę tą moją wiedzą dzielić się z innymi. Szczególnie z tymi, którzy potrzebują specjalistycznej porady i pomocy.  Dzięki temu, że jestem pielęgniarką  mogę jednocześnie uczyć rodziny jak radzić sobie w sytuacjach, kiedy ktoś z bliskich poważnie zachoruje. Wówczas życie rodziny i bliskich zmienia się diametralnie, bo choruje nie jeden człowiek, ale cały dom. Dlatego też myślą przewodnią jaka mi przyświecała i nadal przyświeca w prowadzeniu tego sklepu jest: pomoc społeczności lokalnej, dbanie o wygodę i dostępność do szerokiego asortymentu dla mieszkańców gminy i pobliskich miejscowości.
W tej chwili, w „Jaśminie” odbywają się bezpłatne konsultuje  pacjentów ze stomią i wspieranie ich rodzin w pierwszych dniach po zabiegach operacyjnych ich bliskich. Ponadto udzielane są porady i wskazówki przygotowujące do wejścia w nową rolę: nieformalnych, domowych opiekunów osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych. Bezpłatny, profesjonalny poradnik, jaki otrzymują mieszkańcy  podczas spotkań pozwala na  nabycie  wiedzy, umiejętności do codziennych obowiązków podczas pielęgnacji chorego w domu.
Pragnę jeszcze dodać, że dla mieszkańców gminy Poczesna sklep oferuje - na miejscu - edukację na temat: żywienia pacjenta w warunkach domowych. I jest to realizowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, czyli bezpłatne.
 
Jaki macie Państwo asortyment?
- Tak w największym skrócie: mamy produkty pielęgnacyjne, kosmetyki, środki higieniczne, zioła, suplementy diety. Jak już wcześniej wspomniałam mamy podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, co umożliwia pacjentowi otrzymać refundację na wiele produktów medycznych oraz sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny, który też mamy w swojej ofercie.
 
Oferta bardzo urozmaicona, ale na pewno nie wszystko macie Państwo na tzw. stanie.
- To prawda. Czasami produkty musimy zamówić, ale zapewniam, że zamówienia realizowane są w krótkim czasie i dostarczone do klienta pod wskazany adres – jeśli tak sobie życzy – albo odbierane w „Jaśminie”
Dziękuję za rozmowę.
 
Sklep medyczno-zielarski „Jasmin”
Wrzosowa,  ul. Strażackiej 20
Czynny: poniedziałek-piątek: 9.00-17.00
Sobota: od 9.00-13.00. zam. an
 
jasminjasmin
jasminjasmin
jasminjasmin
jasminjasmin
jasminjasmin
jasminjasmin
jasminjasmin
jasminjasmin
jasminjasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin
jasmin