logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Każdy może być programistą…

    z dnia: 2018-09-21
Fundacja „Orange”,Stowarzyszenie „Mistrzowie Kodowania” wspólnie z Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, byli organizatorami dwudniowego szkolenia dla pracowników publicznych bibliotek, ośrodków kultury z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego oraz myszkowskiego.


Programowanie to sposób myślenia ale też szereg zasad i reguł. Podczas szkoleń, każdy kto poszukiwał pomysłów i inspiracji, jak efektywnie uczyć się przez mądrą zabawę, na pewno je znalazł. Nauczył się jak programować z komputerem i bez komputera, z wykorzystaniem prostych, darmowych aplikacji informatycznych pobieranych z Internetu. Szkolenie poprowadziła Mariola Fik. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał zestaw materiałów dydaktycznych wraz z certyfikatem.Pracownicy  bibliotek i ośrodków kultury z Niegowej, Janowa, Poczesnej i Lipia , mieli okazję zostać lokalnymi liderami, którzy będą upowszechniać idee projektu w swojej społeczności lokalnej.
Iwona Skorupa