logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Kazimierz Kowalski i gwiazdy opery w Poczesnej

    z dnia: 2012-07-11
W Krainie Uśmiechu – to tytuł programu autorstwa znanego śpiewaka operowego - Kazimierza Kowalskiego. Koncert będzie można zobaczyć w sobotę 21 lipca. Wstęp wolny...
Kazimierz Kowalski i gwiazdy opery w PoczesnejKazimierz Kowalski i gwiazdy opery w Poczesnej

Artyści – Kazimierz Kowalski, grająca na fortepianie Ewa Szpakowska oraz gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej, przedstawią publiczności najbardziej znane utwory z takich m.in. dzieł jak: Baron Cygański, Cyrulik Sewilski, Carmen.

- Wokół nas coraz więcej muzyki i utworów – powiedziałbym – nie najwyższych lotów. Nie twierdzę, że nie powinno jej w ogóle być, ale trzeba ludziom przybliżyć klasykę, pokazać piękno tej klasyki. Przekonać do utworów, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie – powiedział Kazimierz Kowalski, znakomity śpiewak operowy, i prowadzący koncert „W Krainie Uśmiechu”. - Bo właśnie te utwory nie tracą na swym pięknie.

Wiele osób twierdzi, że nie lubi muzyki poważnej. A w rzeczywistości okazuje się, że jej w ogóle nie zna.

- Dlatego właśnie pragniemy aby jak najwięcej osób poznało te muzykę i odnalazło w niej piękno, które jest od zawsze, i które się nie starzeje – dodał Kazimierz Kowalski.

Koncert, na który wstęp jest wolny, odbędzie się 21 lipca, w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Początek - godzina 17.

Patronat honorowy nad impreza objął wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma.

an