logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Klinkierówka będzie remontowana

    z dnia: 2013-03-15
Są miejsca, gdzie nawierzchnia jest uszkodzona. Są wysadziny – skarżyli się mieszkańcy Nowej Wsi i Poczesnej. Coś trzeba z tym zrobić. Władze gminy zareagowały natychmiast. Wkrótce remont. Będzie bezpieczniej.
Klinkierówka będzie remontowanaKlinkierówka będzie remontowana

Droga klinkierowa ma blisko 80 lat. W czasie II wojny światowej przejeżdżały przez nią czołgi, ciężkie wojskowe samochody. Wiele lat później była to jedyna droga: Częstochowa-Katowice. Podróżowały więc nią, i ciężarówki, i samochody osobowe. Teraz pocześniańska klinkierówka wymaga remontu.

- Nieremontowanie nawierzchni może w niedługim czasie, a szczególnie po zimie, skutkować takimi wysadzinami, że grozi to uszkodzeniem samochodu – przyznaje wójt gminy Poczesna Krzysztof Ujma. - Nie ma więc na co czekać. Bezpieczeństwo – najważniejsze.

Na naradzie w Urzędzie Gminy dotyczącej remontu drogi klinkierowej obecni byli przedstawiciel UG Poczesna, starostwa powiatowego i Zarządu Dróg Powiatowych, do którego należy utrzymanie i remont tej drogi.

Zebrani zgodnie stwierdzili, że docelowo, należy przygotować projekt techniczny odwodnienia oraz przebudowy chodnika i drogi powiatowej w miejscowości Poczesna oraz Nowa Wieś z uwzględnieniem zatok przystankowych.

Ustalono, że Powiatowy Zarząd Dróg – przygotuje projekt organizacji ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem przejścia dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Strażackiej i ul. Handlowej .

Poza tym członkowie zebrania ustalili, że w pierwszym możliwym terminie nastąpi naprawa drogi, szczególnie w odcinkach najbardziej uszkodzonych, czyli najbardziej zagrażających bezpiecznej jeździe.

Na spotkaniu zapadła także decyzja, że należy dokonać korekt geometrii skrzyżowania przy wylocie ul. Handlowej na ul. Strażacką w miejscowości Poczesna.

opr. an