logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Kolejna piękna inicjatywa...

    z dnia: 2020-04-14
Można powiedzieć, że Gmina Poczesna w czasie pandemii stoi pięknymi prospołecznymi inicjatywami. Mieszkańcy aktywizują się, by pomagać sobie nawzajem. Kolejna piękna inicjatywa w Gminie Poczesna pokazuje, że są wokół nas ludzie, dla których w tym trudnym czasie pomoc potrzebującym jest priorytetem. Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Państwem relacją z przebiegu akcji, której pomysłodawcami byli przedstawiciele Fundacji Qmarzeniom oraz środowisko Szkoły Podstawowej w Hucie Starej B. 
Są ludzie, których już nie ma, ale na zawsze zostają w sercach i ... poruszają kolejne serca. Taka właśnie była nasza babcia - Helena Bula. Nic więc dziwnego, że po latach (w hołdzie dla Niej) powstała wspaniała inicjatywa - Fundacja Qmarzeniom.
 
Pasją naszej babci była bezinteresowna pomoc innym. Była pedagogiem z powołania. Przez całe swoje życie zawodowe związana była z miejscowościami - Hutą Starą A i B. To dlatego Fundacja chce w pierwszej kolejności powrócić do korzeni i kontynuować misję babci, zaczynając od miejsc bliskich Jej sercu. Wiemy, że byłaby z tego dumna.
 
Sam pomysł na akcję przedświąteczną zrodził się spontanicznie - podczas naszej telefonicznej rozmowy z siostrą. Podobnie jak wiele rodzin, my również spędzimy te święta osobno. W tej sytuacji to naturalne, że miałyśmy potrzebę zrobić coś dobrego dla innych.
 
Aktualne działania Fundacji skupione są wokół pomocy szpitalom i innym jednostkom zdrowia w naszym regionie. To nadzwyczajna i niezwykle trudna sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy. Jest ona szczególnie odczuwalna przez rodziny z terenów wiejskich. Chciałyśmy, by dzieci i ich rodzice choć na chwilę, nie musieli przejmować się przedświątecznymi zakupami. Pierwsza akcja tego typu zrodziła się w ciągu zaledwie kilku dni - pod wpływem chwili, z potrzeby serca. Tylko po to, by choć na chwilę wywołać uśmiech na twarzy dzieci. Tylko tyle i aż tyle.
 
Plan działania powstał pod czujnym okiem Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B. To wyjątkowa osoba, która serce do pomocy odziedziczyła po swojej mamie - Helenie Buli. Tego samego wieczoru poprosiła wychowawców o informację na temat rodzin, którym taka pomoc byłaby najbardziej potrzebna. W tę inicjatywę włączyło się też wiele innych, cudownych osób, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Przygotowane paczki zostały przekazane Radzie Rodziców, która rozdysponowała je między potrzebujących. Nie stawiamy tu kropki, bo to dopiero początek. Dobro uskrzydla.
 
Wierzymy, że niebawem będziemy mogli się spotkać i wspólnie działać na rzecz rozwoju edukacji i wyrównania szans najmłodszych z terenów Huty Starej A i B. Jest wiele dzieci, które czekają na tę pomoc. Zrobimy wszystko, by odkrywać i pielęgnować ich talenty, pokazywać nowe ścieżki rozwoju, krótko mówiąc prowadzić je ku marzeniom.

 
Magdalena Mucha i Monika Dłubis
zdjęcia: Katarzyna Kaluga 
zamieściła: Iwona Skorupa