logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Koncert charytatywny p.t "Wolność jest w nas"- Solidarni z Polakami na Kresach.

    z dnia: 2019-06-30
30 czerwca 2019 roku w Muzeum Monet i Medali w Częstochowie odbył się Koncert Charytatywny p.t "Wolność jest w nas"- Solidarni z Polakami na Kresach zorganizowany przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy. Charytatywnie na scenie zaprezentowali się "Chłopcy z Placu Broni" oraz Paweł Łowicki.Zagrali oni dla dzieci z Kresów- Polaków, którzy przyjechali do macierzy.


Bohaterami wydarzenia, zorganizowanego przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” i ks. Ryszarda Umańskiego, byli młodzi Polacy z Kresów Wschodnich, z miast: Mickuny i Pakieny na Wileńszczyźnie oraz Stanisławów i Energodar na Ukrainie. Przyjazd dzieci do Polski wsparł Senat RP, o pomoc zabiegał senator Artur Warzocha.Na koncercie obecni byli: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Szymon Giżyński, senator Artur Warzocha, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach Alicja Janowska, wiceprezydent Ryszard Stefaniak, Wójt Gminy Poczesna- Krzysztof Ujma.
Iwona Skorupa