logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Konkurs recytatorski w GCKIIR

    z dnia: 2009-04-01
Konkurs  recytatorski w GCKIIRKonkurs  recytatorski w GCKIIR
Jak co roku w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji odbyły się eliminacje do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego. Tym razem, na szczeblu gminy, zmieniła się formuła konkursu, gdyż zgodnie z intencją Dyrektor GCKIiR Anity Imiołek prócz wyłonienia reprezentantów gminy w XXI edycji Konkursu, który miał się odbyć pod koniec lutego w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie ważne było, aby docenić starania wszystkich recytujących. Zatem, mimo ocen jury w składzie: Renata Smędzik przewodnicząca, Adrianna Sarnat-Ciastko oraz Alicja Mazur, każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz upominek w postaci książki.
Konkurs odbywał się dla trzech kategorii wiekowych. W pierwszej obejmującej młodsze klasy szkoły podstawowej wystartowało 9 dzieci. W drugiej kategorii wśród uczniów starszych klas szkoły podstawowej startowało również 9 uczestników. W najstarszej grupie młodzieży gimnazjalnej znalazło się 6 osób. Po wszystkich wystąpieniach głos zabrała przewodnicząca jury, która prócz gratulacji zwróciła, uwagę na potrzebę scenicznego przygotowania startujących uczestników i lepszego doboru repertuaru, gdyż niejednokrotnie ten wydawał się zbyt poważny, jak na wiek recytujących.
Ostatecznie do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się następujące osoby: w pierwszej kategorii wiekowej: Anna Drynda z SP w Poczesnej oraz Aneta Konopka z ZS z Huty Starej B, w drugiej kategorii Adrianna Jelonek z SP w Nieradzie oraz Julia Rosińska z ZS we Wrzosowej, natomiast w trzeciej kategorii jury wyłoniło Dominikę Politańską z ZS we Wrzosowej oraz Martę Orłowską z ZS w Hucie Starej B.