logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Marek Pronobis ze Świętochłowic zdobywa na torze w Bargłach tytuł Mistrza Okręgu Południowego 2018.

z dnia: 2018-08-28
Kamionka, Krakowian i Natoński z awansami do półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski !
Na 25 sierpnia zaplanowano Indywidualne Mistrzostwa Okręgów: Południowego, Zachodniego i Północnego w speedrowerze. Wszystkie te turnieje były jednocześnie eliminacjami do Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbędą się 16 września na torze w Toruniu. Zawodnicy z północy rywalizowali w Gnieźnie, na zachodzie w Zielonej Górze, natomiast zawody okręgu południowego odbyły się na torze w Bargłach. W każdym z turniejów awans do zawodów finałowych mogło wywalczyć 9 zawodników. Na torze w Bargłach najlepszy okazał się zawodnik Śląska Świętochłowice – Marek Pronobis. Doświadczony świętochłowiczanin za swoimi plecami zostawił dwójkę Lwów z Częstochowy – Tomasza Włodarczyka, który był drugi i Sebastiana Paruzela, któremu przypadło 3 miejsce. Prócz nich awans do finałowych zawodów w Toruniu składających się z dwóch półfinałów i wielkiego finału wywalczyło 6 zawodników, w tym aż 3 pocześnian! Szóste miejsce premiowane awansem zajął Daniel Kamionka, ósmy był Emil Krakowian, natomiast dziewiąty Damian Natoński. Prócz nich z 10 miejsca jako pierwszy rezerwowy awans wywalczył Arkadiusz Dudek. Nigdy wcześniej w historii klubu Victoria Poczesna zawodnicy tej drużyny nie wywalczyli aż tyle miejsc w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Można to uznać zatem zaduży sukces. Gratulujemy i trzymamy kciuki za start pocześnian w finałowych zawodach na torze w Toruniu.