logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Miasteczko zostało otwarte

    z dnia: 2008-10-16
10 października doszło do symbolicznego przecięcia wstęgi, otwierającego tym samym Miasteczko Ruchu Drogowego. Ta wyjątkowa inwestycja położona jest na terenie KS „Olimpia” Huta Stara B. Miasteczko jest narzędziem Gminnego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poczesnej, który został utworzony przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Program ten ma na celu długofalową edukację dzieci i młodzieży, których bezpieczeństwo, z uwagi na wzmożony ruch na gminnych drogach, jest największym celem – o czym mówił w swoim przemówieniu Wójt Krzysztof Ujma. Miasteczko służyć ma zatem edukacji dzieci i młodzieży. Ponadto stanie się doskonałym miejscem szkoleniowym, dającym również możliwość organizacji zawodów gminnych i regionalnych związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, ponadto umożliwi organizowanie egzaminów dla ubiegających się o kartę rowerową i motorowerową, oraz prowadzenia kursów pierwszej pomocy.
Miasteczko zostało otwarteMiasteczko zostało otwarte
Na otwarcie obiektu przybyło wiele znamienitych gości:
  • wiceprzewodniczący sejmiku Województwa Śląskiego Pan Ryszard Majer,
  • przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pan Jacek Wójcik,
  • członek Zarządu Powiatu Częstochowskiego Pan Jan Miarzyński,
  • naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Policji Miejskiej w Częstochowie Pan Robert Sadowski,
  • komendant Posterunku Policji w Poczesnej Pan Robert Kapitulewski,
  • Radni,
  • Sołtysi, na czele z przewodnicząca Rady Gminy Poczesna Panią Lidią Kaźmierczak,
  • dyrektorzy szkół i placówek oświatowych.

Gmina Poczesna
Galeria zdjęć
Po przecięciu wstęgi oraz poświęceniu Miasteczka przez ks. proboszcza Piotra Łysikowskiego, odbyło się wręczenie nagród uczniom startującym w Gminnym Konkursie Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego. Po czym zgromadzeni mogli podziwiać wzorcową jazdę rowerową na placu manewrowym, zaprezentowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Hucie Starej B. Po tej prezentacji swoje umiejętności jazdy na motocyklach zaprezentowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W ten sposób można było zobaczyć „na żywo” jedyny w Polsce najnowocześniejszy policyjny motocykl marki Yamaha.
Po części oficjalnej spotkania zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w części artystycznej, która odbyła się w Zespole Szkół w Hucie Starej B. Tam zaprezentowali się uczniowie, a jednocześnie członkowie zespołu folklorystycznego „Tęcza” oraz Paulina Strugacz. Nad merytoryczną całością otwarcia Miasteczka czuwały koordynatorki Gminnego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poczesnej panie Agnieszka Konopka, nauczycielka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w słowiku oraz Jolanta Sarna – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie. Wizualną oprawę otwarcia przygotowali pracownicy GCKIiR oraz GZGM w Poczesnej.
Galeria zdjęć