logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Miejsce jakich mało

    z dnia: 2012-11-19
Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji  w Poczesnej uzyskało  tytuł Miejsce Odkrywania Talentów.  
Miejsce jakich małoMiejsce jakich mało

Do tej pory to szczególne wyróżnienie w całym kraju otrzymały  634 placówki  pozaszkolne, z czego 59 w województwie śląskim W powiecie częstochowskim jest tylko 5 takich miejsc, z czego cztery na terenie Częstochowy. Nasze Centrum Kultury jest więc praktycznie jedyną placówką w powiecie z takim tytułem.

- Umieszczenie naszego Centrum Kultury wśród placówek aktywnie działających na rzecz wspierania młodych talentów jest dla nas wyjątkowym wyróżnieniem  – powiedziała szefowa GCKIiR Anita Imiołek. – Taki tytuł motywuje do kontynuowania artystycznych działań z jeszcze większym zapałem i zaangażowaniem. Wspieranie piękna i propagowanie sztuki jest olbrzymią wartością, a talent to rzecz, którą należy się dzielić z innymi, bo życie dopiero wtedy nabiera prawdziwie radosnych kolorów.

Tytuł nadaje dyrektor warszawskiego Ośrodka Rozwoju Edukacji  placówce, która podejmuje systemowe działania na rzecz ucznia zdolnego. Instytucja, której przyznano tytuł, zostaje umieszczona na ogólnopolskiej mapie miejsc, na stronie www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty. Tytuł może być przyznany placówkom, w których instruktorzy prowadzą systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą uzdolnioną oraz mają konkretne osiągnięcia w tym obszarze działalności pedagogicznej. Praca instruktorów może dotyczyć wspierania różnorodnych uzdolnień dzieci i młodzieży: przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych, a także społecznych lub obywatelskich.

opr. ai

 Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji  w Poczesnej uzyskało  tytuł Miejsce Odkrywania Talentów.>>Czytaj dalej

 

 Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji  w Poczesnej w telewizji ORION