logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

NA POCZEŚNIAŃSKĄ NUTĘ W NIERADZIE

    z dnia: 2011-06-21
Dnia 19 czerwca 2011r. na Placu OSP w Nieradzie odbył się Festyn lokalny pod patronatem Wójta Gminy Poczesna mgr inż. Krzysztofa Ujmy.

Pierwszymi, którzy wystąpili na plenerowej scenie, były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie. Następnie uczestnicy zabawy mogli obejrzeć występ Zespołu Tanecznego „Splot” z Częstochowy. Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” także zagościł na scenie i wprowadził przyjazną atmosferę.
NA POCZEŚNIAŃSKĄ NUTĘ W NIERADZIENA POCZEŚNIAŃSKĄ NUTĘ W NIERADZIE
Po części artystycznej wszyscy mogli już swobodnie korzystać z atrakcji festynu, a były one bardzo różnorodne. Zarówno dorośli jak i dzieci korzystali z pysznych dań lokalnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa w której wykupiony los gwarantował otrzymanie nagrody jak również stoisko z upominkami dla dzieci.
Wyczekiwaniem stał się występ Orkiestry Dętej, której członkowie pochodzą z sołectw Bargły i Nierada. Około godzin 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna.
Festyn w Nieradzie zgromadził na Placu OSP bardzo dużo osób spragnionych dobrej zabawy, umożliwił spotkanie ze znajomymi, a dla szkoły był okazją pozyskania środków finansowych na rzecz dzieci i młodzieży.