logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Nagrody dla najlepszych

    z dnia: 2020-09-18
absolwentów szkół podstawowych – rozdane.
uczniowieuczniowie

Na Sesji Rady Gminy Poczesna, która odbyła się 17 września 2020 roku, najlepsi absolwenci szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020 otrzymali nagrody Wójta Gminy Poczesna.

Przyznawane są one od kilkunastu lat. Otrzymują je uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wykazywali się osiągnięciami. Tradycyjnie nagrody przyznawane były na ostatniej Sesji przed wakacjami. W tym roku – w związku z pandemią koronawirusa – uroczystość miała miejsce we wrześniu, na pierwszej powakacyjnej Sesji Rady Gminy Poczesna.

Przewodnicząca Rady Gminy Poczesna Iwona Choła oraz Wójt Krzysztof Ujma – gratulowali absolwentom, ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom. Podkreślali, że za takimi osiągnięciami idą wspólny trud i ciężka praca. Życzyli młodym ludziom sukcesów w nowych szkołach i dorosłym życiu.

 

Nagrody Wójta otrzymali

 1. Wiktoria Bednarek – absolwentka Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika

we Wrzosowej; średnia ocen – 5,72

 1. Manuela Chmielewska – absolwentka Szkoły Podstawowej im. Gustawa

Morcinka w Poczesnej; średnia ocen – 5,61

 1. Dawid Musik – absolwent Szkoły Podstawowej w Nieradzie;

średnia ocen – 5,38

 1. Daria Sitek – absolwentka Szkoły Podstawowej w Słowiku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Słowiku; średnia ocen - 5,5

 2. Piotr Jabłoński – absolwent Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej; średnia ocen – 5,22

 3. Filip Banasiak –absolwent Szkoły Podstawowej nr 15 w Częstochowie;

średnia ocen - 4,94

 

Aneta Nawrot

Laudacje nadesłane przez szkoły:

WIKTORIA BEDNAREK

Uczennica klasy VIII; Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej

Jest osobą bardzo ambitną, zdolną i pracowitą. Chętnie współpracuje z nauczycielami, realizując nie tylko treści wynikające z programów nauczania, ale także rozwijając swoje wszechstronne zainteresowania. Wobec rówieśników - koleżeńska i zawsze chętna do pomocy. Wspiera innych, skutecznie poszukuje rozwiązań w sytuacjach trudnych i konfliktowych na forum klasy i szkoły. Wyróżnia się kreatywnością i umiejętnością organizacji pracy. Mocno zaangażowana w działalność pozaszkolną, rozwija nie tylko własne zdolności i umiejętności, lecz od wielu lat dba o jak najlepszy wizerunek naszej szkoły.

W klasie ósmej otrzymała na świadectwie ocenę celującą z następujących przedmiotów: religia, język polski, biologia, chemia, wiedza o społeczeństwie, przyroda, geografia, edukacja dla bezpieczeństwa, matematyka, technika, plastyka, muzyka. Średnia Wiktorii uzyskana na koniec roku szkolnego w klasie ósmej wynosi 5,72.

Uczennica aktywnie działa na terenie szkoły w Samorządzie Uczniowskim, kasowym, oraz szkolnym kole wolontariatu. Śpiewa w chórze szkolnym i katechetycznym w kościele. Uczestniczyła w wielu konkursach wiedzowych, projektach i przedsięwzięciach szkolnych i pozaszkolnych. Przez lata nauki w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika we Wrzosowej uczennica brała udział w wielu konkursach, osiągając liczne sukcesy i wyróżnienia na terenie gminy, województwa i powiatu, dzięki czemu przyczyniła się do promocji zarówno gminy jak i szkoły. W klasie szóstej zdobyła nagrodę „Skrzydła” - jest to nagroda przyznawana przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej we Wrzosowej za największy rozwój własny ucznia.

Brała czynny udział w akademiach szkolnych. Reprezentowała szkołę w Poczcie Sztandarowym podczas uroczystości szkolnych, gminnych i powiatowych. W relacjach z innymi, potrafi łagodzić konflikty, inspirować do rozwoju oraz zachęcać do społecznej aktywności. Wyróżnia ją poczucie odpowiedzialności oraz rzetelne wywiązywanie się z obowiązków.

Szczególnym osiągnięciem Wiktorii jest uzyskanie w minionym roku szkolnym tytułu laureata w Konkursie Powiatowym „Opowiadanie o Marii Konopnickiej”, oraz I miejsce w powiatowym konkursie Pieśni Maryjnej i pokutnej w Koziegłówkach„ pod patronatem europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w roku 2019.

Uczennica brała czynny udział w kampaniach wyborczych do Samorządu Uczniowskiego, których posumowaniem były festiwale filmów promujących kandydatów. Brała również udział w spotkaniu edukacyjnym „O nadziei w Dniu Papieskim”, w Sali Papieskiej na Jasnej Górze, które stanowiło podsumowanie pierwszego etapu projektu „Nadzieja, Zwycięstwo”.

Interesuje się muzyką. Lubi rysować, czytać i podróżować. Cechuje się elokwencją i wysoką kulturą osobistą. Uczennica stanowi wzór dla rówieśników. Dla rodziców i nauczycieli jest powodem satysfakcji i dumy dla rodziców i szkoły.

 

 

MANUELA CHMIELEWSKA

uczennica klasy VIII b Szkoły Podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej.

Manuela uzyskała najwyższą średnią ocen wśród absolwentów naszej szkoły. Jej średnia ocen na koniec roku szkolnego 2019/20 wyniosła 5,61. Swoją sumiennością, rozwagą i aktywnością na forum klasy i szkoły zasłużyła na wzorową ocenę zachowania. Manuela jest uczennicą, która wyróżnia się na tle klasy i szkoły pilnością oraz pracowitością. Jest ambitna, systematyczna, wytrwała i samodzielna, a przy tym bardzo dokładna i precyzyjna. Konsekwentnie i uparcie dąży do realizacji zamierzonych celów. W trakcie nauki w szkole odniosła wiele sukcesów edukacyjnych w różnych dziedzinach.

Do największych osiągnięć Manueli należy zaliczyć:

 • Trzykrotne zwycięstwo w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap powiatowy

 • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – etap okręgowy (w roku szkolnym 2018/19) oraz III miejsce w tym samym turnieju w roku szk. 2016/17 i V miejsce w roku szk. 2017/18

 • III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

 • III miejsce w Powiatowym Konkursie na kartkę wielkanocną w języku angielskim wykonaną techniką komputerową

 • III miejsce w I i II Powiatowym Przeglądzie Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko”

 • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Wiosna w obiektywie”

 • II miejsce w Konkursie Fotograficznym „Jesień na Jurze”

 • nagroda internautów w Konkursie Fotograficznym „Mój przyjaciel zwierz”

 • oraz wiele osiągnięć na szczeblu szkolnym i gminnym.

Te liczne sukcesy są wynikiem systematycznej i rzetelnej pracy Manueli. W zachowaniu cechuje ją spokój i opanowanie, na zajęciach jest aktywna, ma zawsze odrobioną pracę domową, zwykle wykraczającą poza wymagania podstawowe. Bierze udział w życiu klasy i szkoły, uczestniczy we wszystkich imprezach klasowych. W stosunku do kolegów i koleżanek jest śmiała, uczynna, koleżeńska, pomocna i ma wiele do powiedzenia w grupie rówieśniczej. Frekwencja Manueli jest wysoka, jej nieobecności są bardzo rzadkie, zawsze usprawiedliwione. Inteligencja naszej najlepszej absolwentki oraz szybkość i poprawność myślenia jest ponadprzeciętna, a ogólne postępy w nauce bardzo wysokie.

Manuela ma również liczne zainteresowania pozaszkolne. Należy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Poczesna pod patronatem Wójta Gminy Poczesna. Obecnie w Orkiestrze gra na flecie poprzecznym, ale grała też na trąbce. Wraz z orkiestrą kolęduje w kościołach. Występowali też w Szkole Podstawowej w Poczesnej, Gminnym Ośrodku Kultury w Bargłach i w Nowej Wsi. Corocznie występują na dożynkach parafialnych, grają z okazji Świąt Narodowych (11 listopada, 3 maja), biorą udział w przeglądach orkiestr dętych. Grali podczas Piątej Jubileuszowej Gali „SYDERYTY 2019”, występowali z okazji Dnia Kobiet w GCKIiR w Poczesnej i w świetlicy środowiskowej w Nowej Wsi oraz na Jasełkach w Bargłach.

Prywatnie Manuela gra również na ukulele oraz próbuje gry na skrzypcach. Mimo tego, że muzyce poświęca bardzo dużo czasu, nie jest ona jej jedyną pasją.

Największą pasją Manueli są zwierzęta oraz nauka o nich. Interesuje się ich żywieniem, hodowlą, zachowaniem, chorobami. Jest właścicielką trzech chomików syryjskich, kucyka, psa beagla oraz jeża pigmejskiego, który nosi tytuł ,,Króla Sosnowieckich Zwierzaków”.

Mimo wielu zainteresowań, jazda konna jest jej największą pasją. Konno jeździ od
7 roku życia, jednak dopiero w tym roku spełniła swoje marzenie o posiadaniu własnego konia i jest właścicielką 15-miesięcznej gniadej klaczy imieniem Pistacja.

Poza tym Manuela bardzo lubi szyć. Najczęściej spod jej rąk wychodzą konie na kiju (hobby horse) oraz akcesoria do terrarium jeża Jurka. Jest to bardzo absorbujące i czasochłonne zajęcie, bowiem czas uszycia i wykończenie jednego konia wynosi około 20-30 godzin.

Manuela angażuje się również w różne rodzaje aktywności na rzecz innych, pracując w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz będąc zaangażowaną w bezinteresowną pomoc na rzecz potrzebujących w ramach działań PCK oraz w bezinteresowną chęć czynienia dobra w akcji charytatywnej na rzecz Oli Podwyszyńskiej. Jako wolontariuszka brała udział w 28 finale WOŚP oraz pomagała w Schronisko dla zwierząt w Jamrozowiźnie.

Manuela jest chętna do pracy i wszelkiej pomocy. Udziela się na forum szkoły
i gminy, biorąc udział w wielu przedsięwzięciach szkolnych, konkursach, prezentacjach:

 • Festiwal Internetowy na Dzień Ziemi 2020

 • Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej

 • Projekt pt.: „Globalny pakt przeciwko śmieciom”.

W klasach IV – VIII była członkiem Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Pomagała przy organizacji takich uroczystości jak szkolne Andrzejki, Walentynki czy Dzień Życzliwości. Opiekowała się również "Kącikiem czytelniczym", który z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstał w Poradni Dziecięcej w Ośrodku Zdrowia w Poczesnej.

Manuelę cechuje dalece posunięty szacunek i wyrozumiałość, a przy tym bardzo sympatyczny sposób bycia. Jest osobą niezwykle taktowną i kulturalną.

Życzymy Manueli powodzenia w szkole ponadpodstawowej, w życiu osobistym, spełnienia marzeń i urzeczywistniania swoich pragnień.

 

 

DAWID MUSIK

Absolwent Szkoły Podstawowej w Nieradzie. Najlepszy uczeń klasy ósmej, który uzyskał średnią 5,38 oraz może się poszczycić wzorowym zachowaniem. Dawid jest osobą ciekawą świata i żądną wiedzy. Jego wiadomości i umiejętności wybiegają poza szkolny zasób wiedzy ogólnej. Chętnie brał udział w różnorodnych konkursach przedmiotowych i godnie reprezentował szkołę. Jako uczeń wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka – angażował się w liczne akcje charytatywne, a do udziału w nich mobilizował koleżanki i kolegów. Aktywnie wspierał dzieci w „Domu Dziecka w Chorzenicach”, czy też naszych Rodaków na Wileńszczyźnie – poprzez uczestnictwo w zbiórce darów – coroczna akcja „Mikołaj na Kresach”. Już w klasie szóstej działał w wolontariacie szkolnym, wspierając Fundację Centaurus – jedno z największych hospicjów dla zwierząt w Europie. Podobnie jak inni uczniowie Szkoły Podstawowej w Nieradzie, Dawid jest wirtualnym opiekunem podopiecznych hospicjum.

Dawid Musik to odpowiedzialny człowiek, który w trakcie nauki piastował godność Przewodniczącego Szkoły, wzorowo wykonując swoje obowiązki. Powierzone zadania wypełniał do końca. Dał się poznać jako wyjątkowo sprawny organizator uroczystości i imprez szkolnych, m.in., dyskotek. Do pracy w Samorządzie Uczniowskim angażował nie tylko rówieśników, ale i młodszych uczniów szkoły.

Świadomy swojej tożsamości narodowej, podtrzymywał tradycje, dbał mowę ojczystą i postępował zgodnie z wartościami patriotycznymi. Brał czynny udział w uroczystościach zarówno szkolnych, jak i o charakterze gminnym, podczas których upamiętniano historię Polski. Zawsze odznaczał się nienagannymi manierami, wysoką kulturą osobistą, tolerancją i wrażliwością. Mając poczucie własnej wartości – śmiało wyrażał własne zdanie i prezentował przekonania. Dbał o środowisko, przestrzegał norm społecznych, szanował i darzył uznaniem wartości takie, jak: altruizm, ofiarność na rzecz bliźnich i współpracę.

Oprócz bardzo dobrych wyników w nauce, Dawid ma wybitne osiągnięcia sportowe, które zasługują na wyróżnienie. Od 2015 roku przynależy do Polskiego Związku TAEKWON-DO, Zdał egzaminy, zgodne z wymaganiami International TAEKWON-DO Federation, otrzymując kolejno: 4,5,6,7,8,9 i 10 stopień tzw. KUP. W 2018 roku – zajął III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów, zaś w marcu 2019 roku podczas GRAND PRIX JUNIORÓW i SENIORÓW TAEKWON-DO ITF – absolwent Szkoły Podstawowej w Nieradzie – zajął II miejsce. W kwietniu 2019 – wywalczył III miejsce
w Międzywojewódzkich Mistrzostwach TAEKWON-DO.

Dawid Musik to młody człowiek, który potrafi zaplanować swoją przyszłość, umie samodzielnie wyznaczać sobie szczytne cele, do realizacji których dąży z godną podziwu determinacją. Jest kreatywny, ambitny i gotowy do podjęcia dalszego samokształcenia.

 

DARIA SITEK

jest absolwentką Szkoły Podstawowej w Słowiku

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słowiku w roku szkolnym 2019/2020.

Daria w szkole była zawsze uczennicą bardzo zdyscyplinowaną i pilną w nauce. Przez kolejne lata nauki osiągała wysokie wyniki w nauce otrzymując świadectwa z wyróżnieniem oraz wzorowe zachowanie. Klasę VIII ukończyła z wyróżnieniem zdobywając średnią ocen 5,50 i otrzymując statuetkę dla „Najlepszego Absolwenta Szkoły”. Zawsze przygotowana do zajęć i aktywnie w nich uczestnicząca. Dwukrotnie pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Chętnie wykonywała dodatkowe zadania i brała udział w projektach szkolnych i unijnych oraz konkursach przedmiotowych z języka polskiego i języka angielskiego oraz ogólnopolskim teście ortograficznym.

Do największych osiągnięć uczennicy można zaliczyć zdobycie:

- I – miejsca w powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej „English Poetry” i otrzymanie nagrody w postaci kursu językowego Pre – Intermediate A2+ w prywatnej szkole języków obcych PROFI-LINGUA.

- I miejsca za film - „Przeciw Niesprawiedliwości – wydarzenia z lat 1979 – 1980, które zmieniły częstochowian”, organizowany przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY;

- II miejsca w Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą „Wrażliwość na Słowa” organizowanych przez GOKSiR w Poczesnej;

- III miejsca w międzygminnym konkursie pieśni patriotycznej „W Kraju Orła Białego” organizowanym przez szkołę podstawową w Kamienicy Polskiej;

- wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym „Miejsca w Polsce, które warto odwiedzić” organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Częstochowie i Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole;

- wyróżnienia w II Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…” organizowanym przez Wójta gminy Poczesna i Parafię w Poczesnej.

Daria posiada zdolności recytatorskie i teatralne, które prezentowała w przedstawieniach na terenie szkoły uczestnicząc w szkolnym kole teatralnym. Następnie poszerzyła swoje uzdolnienia w kole teatralnym przy GCKIiR w Poczesnej oraz ukończyła warsztaty teatralne w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Oprócz teatru jej pasją jest taniec.

Uczennica należała również do Szkolnego Klubu Wolontariatu. W jego ramach wykazała się aktywnością:

 • pomoc w występie uczniów z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 5 w Częstochowie,

w odbywającym się na Jasnej Górze 28 maja Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Maryjnej 'Sancta Maria'- edycja 2018.

 • pomoc podczas organizacji imprezy ,, Sportowo i Charytatywnie” w ramach której odbył się VII Jurajski Puchar w Nordic Walking – 7 etap,

 • III etap Pucharu Polski Osób Niewidomych oraz Słabowidzących ,, CROSS”, charytatywny bieg ,, Biegniemy dla Nicoli i Franka”.

 • pomoc w organizacji Dnia Sportu, Festynu Szkolnego.

 • Akcja Mikołaj na Kresy, Góra Grosza, Nakrętki dla Franka,

 • Zbiórka karmy dla schroniska w Częstochowie.

 • Jasełka w szkole i w Klubie Pszczółka.

 • Udział w zajęciach ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy AGAPE Jeśli chcesz pomagać innym, rozwijać swoje pasje: Zostań wolontariuszem w ramach projektu "Wolontariat? Wchodzę. Wygrywam!"

 • Ponadto od kilku lat jest wolontariuszką w placówce wsparcia dziennego klubu „Pszczółki” dla dzieci i młodzieży różnej sprawności fizycznej i intelektualnej.

Daria należy do młodzieżowej drużyny pożarniczej przy OSP w Słowiku. Razem ze swoimi koleżankami strażaczkami brała czynny udział w zawodach i zdobyła dobre wyniki:

 • 2 miejsce w Zawodach Sportowo-Pożarniczych gminy Poczesna 2017 r,

 • 1 miejsce w Zawodach Sportowo-Pożarniczych gminy Poczesna 2018 r,

 • 3 miejsce w X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Starosty Częstochowskiego 2018 r.

Daria to uczennica zasługująca na wyróżnienie za swoją wzorową postawę, stosunek do obowiązków i zaangażowanie oraz chęć do niesienia pomocy innym.


 

PIOTR JABŁOŃSKI

Absolwent szkoły: Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B średnia: 5,22

- Osiągnięcia ucznia: na szczeblu powiatowym – I miejsce w XV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Językach „Poliglota”

- Ogólne informacje o uczniu:

Uczeń wykazywał wzorową postawę w ciągu całego etapu kształcenia. Pełnij funkcję przewodniczącego klasy, brał czynny udział w akademiach i uroczystościach szkolnych. Był członkiem Szkolnego Klubu Wolontariatu. Wykazywał zainteresowanie i oferował pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych klasy. Zawsze stosował się do zasad panujących w szkole. Uczeń odznaczał się motywacją i dążeniem do celu. W trakcie całego etapu kształcenia brał udział w licznych konkursach z j. angielskiego, uzyskując wysoką liczbę punktów. W roku szkolnym 2019/20 zdobył I miejsce w XV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Językach „Poliglota”. Na Egzaminie Ósmoklasisty z j. angielskiego uzyskał 98%.


 

 

FILIP BANASIAK

uczniem klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów w Częstochowie.

W trakcie trwania swojej szkolnej kariery uzyskiwał wyłącznie dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, co skutkowało wysoką średnią półroczną bądź roczną. Począwszy od klasy IV otrzymywał świadectwa z wyróżnieniem, osiągając wysokie średnie.

Filip jest uczniem niezwykle sumiennym, poważnie traktującym obowiązki ucznia. Przez pięć lat pracował w samorządzie klasowym, w klasie IV, V, VI i VII pełnił funkcję skarbnika klasowego a w klasie VIII został wybrany przez uczniów przewodniczącym klasy. Swoje zdolności i zainteresowania rozwijał w UKS „Wrzosowa”, zajmując przez trzy lata z rzędu ( w latach 2015, 2016 i 2017) I miejsce w Grand Prix „Częstochowskie Otwarte Turnieje Młodych Adeptów Badmintona”

Uczeń aktywnie uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych, rozwijając tam swoje pasje. Brał udział olimpiadach z historii i języka angielskiego. W klasie VII awansował do II etapu Konkursu Przedmiotowego z historii. Często reprezentuje klasę w licznych konkursach szkolnych, zajmując miejsca na podium, a także szkołę w konkursach międzyszkolnych i powiatowych, szczególnie z historii i języka angielskiego. Jest dwukrotnym finalistą Międzypowiatowego Konkursu „Czy znasz historię Częstochowy i regionu” – latach 2018 i 2020.

Filip angażuje się także w różnego rodzaju projekty realizowane na terenie szkoły. Jednym z nich jest program wymiany uczniów – Erasmus +. Filip pracował także jako wolontariusz w Szkolnym Kole PCK, aktywnie działał w Szkolnym Kole PTTK PIECHUR współorganizując rajdy i biorąc udział w konkursach.

Uczeń prezentuje wysoką kulturą osobistą w szkole i poza nią, nigdy nie ulega szkodliwym wpływom i nałogom. Zawsze aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz klasy i szkoły. Chętnie służy pomocą kolegom i nauczycielom, szanuje poglądy innych, dba o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych osób. Szanuje i rozwija dobre tradycje szkoły, dba o kulturę życia codziennego, przejawia troskę o mienie szkoły, własność społeczną, indywidualną. Zawsze jest punktualny i zdyscyplinowany i może być wzorem do naśladowania. Filip Banasiak to chłopiec ambitny, wyznaczający sobie jasne cele, do których dąży.

UZASADANIE DO WNIOSKU:

 1. Uczeń uzyskuje dobre i bardzo dobre wyniki w nauce.

 2. Średnia ocen z ostatniego roku nauki to: 4,94

 3. Wiedza ucznia wykracza poza program danej klasy (z poszczególnych przedmiotów).

 4. Zainteresowania ucznia wykraczają poza program szkolny.

 5. Uczeń bierze udział w olimpiadach, konkursach szkolnych i pozaszkolnych osiągają w nich sukcesy:

 • Jest dwukrotnym finalistą Międzypowiatowego Konkursu „Czy znasz historię Częstochowy i regionu” – latach 2018 i 2020.

 • Trzykrotne miejsca na podium w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „List do Świętego Mikołaja” ( w 2017 – II miejsce, w 2028 – I miejsce, w 2019 – II miejsce )

 • II miejsce w Powiatowym Konkursie OMNIBUS.

6. Chłopiec rozwija swoje zdolności sportowe. zajmując przez trzy lata z rzędu

(w latach2015, 2016 i 2017) I miejsce w Grand Prix „Częstochowskie Otwarte Turnieje

Młodych Adeptów Badmintona”

7. Uczeń pracował w Szkolnym Kole PCK jako wolontariusz.

8. Uczeń aktywnie uczestniczył w Szkolnym Kole PTTK PIECHUR.

Materiały pochodzą ze szkół

 

 

 

 

 

 

 

 

zamieściła: an

 
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowieuczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie
uczniowie