logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Nasadzenia drzew w Gminie Poczesna

    z dnia: 2018-08-27
celem uhonorowania setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
mapa-ze-szkolamimapa-ze-szkolami

Gmina Poczesna zgłosiła swój akces do uczestnictwa w akcji pod nazwą „Symboliczne nasadzenie drzew w gminach i powiatach Śląskiego Związku Gmin i Powiatów celem uhonorowania setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości”.

Pięć szkół tj. Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej - Kolonia Poczesna,

ul. Szkolna 2, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słowiku przy. ul. Podlaskiej 4,

Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej przy ul. Szkolnej 4, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B przy ul. Mickiewicza 12, Szkoła Podstawowa w Nieradzie - Michałów, ul. Laurowa 54 zostało objęte w/w akcją.

Uroczystości związane z nasadzeniem 3 szt. lip, 4 szt. klonów i 3 szt. wiązów

(po 2 szt. drzew dla szkoły) odbędą się 16 października 2018r. tj. wtorek

od godz. 1000 do 1500 w kolejności jw. podano nazwy szkół.

Śląski Związek Gmin i Powiatów zapewnia Gminie Poczesna na potrzeby akcji sadzonki drzew liściastych w liczbie 10 szt., 5 szt. tabliczek informacyjnych o wydarzeniu oraz możliwość wykorzystania logotypu programu NIEPODLEGŁA.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem https://niepodlegla.gov.pl/.

Dla Gminy Poczesna jest to kolejne wydarzenie celem uhonorowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przypominamy, że Gmina Poczesna rozpoczęła uroczystości związane z jubileuszem już

w 2017 roku konkursem plastycznym wśród dzieci młodzieży z terenu Gminy Poczesna, który sfinalizowany został kalendarzem gminnym na 2018r. z wyróżnioną pracą plastyczną.

a.m.