logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

No i mamy zwycięzców!

    z dnia: 2012-10-04
W środowe popołudnie, w Leroy Merlin komisja wybierała najlepsza prace plastyczną w konkursie „Drzewo w mojej wyobraźni”, Konkurs zorganizowany został przez Urząd Gminy Poczesna oraz Leroy Merlin. Wszystko to, w ramach „Sadzimy drzewa”.  
No i mamy zwycięzców!No i mamy zwycięzców!

Głównym celem tego proekologicznego przedsięwzięcia jest wybranie miejsca na terenie Gminy Poczesna, w którym zostaną dosadzone drzewa i krzewy. Mieszkańcy gminy już takie miejsce wybrali – osiedle w Hucie Starej B. Teraz trwają analizy i projekty. Po wstępnych oględzinach, specjaliści z Leroy Merlin zastanawiają się nad aranżacją terenu i rodzajami roślin jakie należy posadzić. Wkrótce projekt zostanie zrobiony o czym poinformujemy mieszkańców.

Rozwiązany też został konkurs plastyczny, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w terenu gminy. Odpowiedziały szkoły ze: Słowika, Nierady, Poczesnej oraz z Huty Starej B.

W środę po południu, w Leroy Merlin zebrała się sześcioosobowa komisja. Sekretarz Renata Smędzik, reprezentowała Gminę Poczesna, natomiast pozostałe osoby – Leroy Merlin.

- Trudno znaleźć tę najładniejszą, bo wszystkie są najładniejsze i widać, że młodzi artyści włożyli w tworzenie tych dzieł swoje serca – stwierdzili członkowie komisji. - Trzeba jednak dokonać wyboru.

O tym , że był on naprawdę bardzo trudny najlepiej świadczy to, że na kilkadziesiąt prac, które były poddane ocenie, zostały wybrane dwa pierwsze miejsca, dwa drugie, dwa trzecie i jedno wyróżnienie.

Oto wyniki:

 

I miejsce – Laura Brzeska (6 lat) i Filip Brzeski (9 lat) – szkoła podstawowa w Nieradzie;

I miejsce – Anna Bednarek; klasa I – gimnazjum w Poczesnej;

 

II miejsce – Julia Sikora; klasa V – Zespół Szkół Huta Stara B;

II miejsce - Laura Dróżdż; klasa IV – szkoła podstawowa w Poczesnej;

 

III miejsce – Wiktoria Łosik; klasa VI – szkoła podstawowa w Słowiku;

III Piotr Karpowicz; klasa V; szkoła podstawowa w Poczesnej;

 

Wyróżnienie:

Maja Kierasińska; klasa II – szkoła podstawowa w Nieradzie.

 

Nagrody – bony do wykorzystania w sklpie Leroy Merkin – otrzymają szkoły. Natomiast mali artyści – upominki.

an