logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Noworoczny Koncert kolęd i pastorałek Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Poczesna

    z dnia: 2019-01-13
11 stycznia 2019, w Sali Remizy OSP w Bargłach odbył się Noworoczny Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Orkiestra działa pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy, w strukturach Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.
Liczy 31 osób, są to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz studenci. Uświetnia wiele uroczystości państwowych i kościelnych na terenie gminy, powiatu i województwa. Bierze udział w Powiatowych Przeglądach Orkiestr Dętych. Kapelmistrzem orkiestry jest Kazimierz Kłosek. „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła" - to znany cytat ze śpiewanej przed laty przez Halinę Kunicką piosenki pt. „Orkiestry dęte", a że wciąż aktualny, przekonaliśmy się o tym podczas koncertu.
W każdym polskim domu Święta Bożego Narodzenia ,to szczególny czas poświęcony Rodzinie i śpiewaniu kolęd. Proste słowa i melodie, czasem fragment zachowany w pamięci, niosą ze sobą wspomnienia dzieciństwa. „Wśród nocnej ciszy”, „ Lulajże Jezuniu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przy ubranej choince tworzą niezapomniany, magiczny nastrój. Do dziś utwory te zadziwiają różnorodnością, bogactwem nastrojów i niesamowitym klimatem świątecznym. Tego niepowtarzalnego  świątecznego klimatu oprócz Polski nie znajdziemy nigdzie na ziemi. Na koncercie swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Poczesna- Krzysztof Ujma, Przewodnicząca Rady Gminy Poczesna - Iwona Choła wraz z Radnymi , Prezes Akcji Katolickiej - Anna Urbaniak, Prezes OSP Bargły - Włodzimierz Cierpiał, Naczelnik OSP Bargły - Marcin Markowski oraz Przewodnicząca KGW Bargły - Mirosława Sławińska, Sołtys Bargły -Grażyna Nowak . Młodzieżowa Orkiestra Gminy Poczesna zachęca młodzież do przygody z muzyką. Jest miejscem spotkania z kulturą. Dzięki niej, młodzi ludzie rozwijają swoje muzyczne talenty i zainteresowania, kształtują swoją wrażliwość. Obecność Orkiestry na wielu uroczystościach gminnych, dodaje tym wydarzeniom niezapomnianego kolorytu i blasku. Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma podziękował wszystkim członkom orkiestry, kapelmistrzowi, rodzicom za pracę i wysiłek. Życzył aby miłość do muzyki i wspólnego muzykowania nigdy w młodych adeptach nie wygasła. 
6 stycznia 2019 roku, w dzień Objawienia Pańskiego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Kazimierza Kłoska, rozpoczęła cykl koncertów noworocznych. Pierwszy koncert odbył się w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie. Dzisiaj Młodzieżowa Orkiestra Dęta wystąpiła w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Poczesnej. Składamy serdecznie podziękowania na ręce Proboszcza - Księdza Prałata Jarosława Sroki za ciepłe, życzliwe przyjęcie  a wszystkim przybyłym  za obecność i wspólne kolędowanie. Zapraszamy na kolejne koncerty Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Poczesna, które odbędą się w Sanktuarium Św. Józefa Oblubieńca w Częstochowie, w dniu 20 stycznia 2019 , o godzinie 10.30 oraz w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej, w dniu 27 stycznia 2019 roku, o godzinie 9.00.Serdecznie zapraszamy.
Iwona Skorupa