logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Nowy tor speedrowerowy w Częstochowie

    z dnia: 2021-07-17
W sobotę, 17 lipca 2021 roku odbyło się oficjalne otwarcie toru speedrowerowego w dzielnicy Wrzosowiak, który powstał pod koniec 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego.
Inicjatorami budowy nowego toru speedrowerowego byli działacze Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa oraz radny miasta Częstochowy Tomasz Blukacz. W ramach uroczystego otwarcia rozegrane zostały zawody pod patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka z cyklu Best Pairs. Były to pierwsze oficjalne zawody, które odbyły się na nowym torze przy ul. Jana Lechonia 39.Na uroczystości obecny był m.in. Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, który w swoim wystąpieniu podziękował za wieloletnią współpracę, nawiązał do wspólnie realizowanych przedsięwzięć na niwie sportowej, które odbywały się we współpracy z prezesem i działaczami Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa. W 2018 roku, Częstochowa oraz Poczesna stały się stolicami europejskiego speedrowera, a sama organizacja mistrzostw okazała się wielkim sukcesem i sportowym wydarzeniem.  To na tych dwóch obiektach, została rozstrzygnięta walka o tytuły najlepszych jeźdźców na Starym Kontynencie! Rok później podczęstochowskie Bargły, w gminie Poczesna stały się światową stolicą speedrowera, podczas których mogliśmy podziwiać najlepszych zawodników na świecie w czterech ćwierćfinałach kategorii OPEN (senior) oraz eliminację drużynowych mistrzostw świata (World Cup).  Speedrower zagościł w Gminie Poczesna na dobre ale  stosunkowo niedawno, bo  8 lat temu, więc organizacja tak prestiżowych zawodów była dla Gminy Poczesna dużym wyróżnieniem. Podczas dzisiejszej uroczystości Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma złożył serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za ogromny trud i zaangażowanie wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wspaniałego i funkcjonalnego obiektu sportowego. Na ręce Janusza Danka - prezesa Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa przekazał list gratulacyjny z serdecznymi życzeniami aby ten obiekt sportowy tętnił życiem każdego dnia, uczestnikom i użytkownikom  satysfakcji  z korzystania z obiektu a władzom kolejnych udanych inwestycji przyczyniających się do integracji środowiska lokalnego.
 
Iwona Skorupa