logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Plany zmian

    z dnia: 2023-02-24
- na nowe samochody strażackie dla wszystkich Jednostek OSP na terenie gminy Poczesna!
nowe-auta-nierada-poczesnanowe-auta-nierada-poczesna
Już dwie Jednostki OSP z terenu gminy Poczesna otrzymały dwa nowe auta strażackie. OSP Wrzosowa wyposażona została w wóz strażacki, tzw. ciężki, ratowniczo-gaśniczy GCBA Volvo FMX 66R o mocy silnika wysokoprężnego 460 kM. Pojazd ma zbiornik wodny o pojemności  9000 l oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 900 l. Natomiast Jednostka OSP Bargły otrzymała samochód GBA VOLVO FL359[S]74. Rodzaj pojazdu: samochód specjalny terenowy, typ FL44R. Jest to średni samochód specjalny pożarniczy, ratowniczo–gaśniczy z napędem 4x4. Samochód posiada zbiornik wodny o pojemności 4 tys. 150 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 415 litrów.
Należy podkreślić fakt, że obie te Jednostki należą do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.
            W najbliższym czasie nowe auta dostaną dwie kolejne Jednostki OSP. Będzie to Poczesna (samochód ciężki) oraz Nierada (samochód średni).
 OSP Poczesna to Jednostka, która działa w strukturach czyli Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Bliskość drogi  DW 91 generuje dużą liczbę wyjazdów do drogowych wypadków. Strażacy wzywani są też do pomocy przy innych zdarzeniach losowych. Natomiast druhowie z OSP Nierada coraz częściej udzielają pomocy ofiarom wypadków na autostradzie A1.
- Dwa nowe pojazdy zwiększą naszą mobilność, bezpieczeństwo i znaczenie w powiecie oraz województwie.  Mamy bardzo dobrze przygotowaną kadrę, druhów strażaków, którzy z pasją i oddaniem wykonują swoją służbę. Jesteśmy liderem w regionie, który uczestniczy w akcjach ratowania życia ludzkiego, a także wyposażenia jednostek w sprzęt , strażnice – podkreśla dh Zbigniew Strugacz, Komendant Gminny. - Chciałem podziękować Panu Wójtowi Krzysztofowi Ujmie, Pani Przewodniczącej Rady Gminy Iwonie Chole, Zastępcy Wójta - Panu Andrzejowi Lechowi jak również  wszystkim Radnym oraz osobom zaangażowanym w pozyskanie kolejnych,  nowych  samochodów.
Podziękowania ze strony gminy Poczesna i jej władz należą się również Państwowej Straży Pożarnej, która poparła przydział aut dla Jednostek OSP Poczesna i OSP Nierada  oraz wiceministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Posłowi Szymonowi Giżyńskiemu, który jako „Przyjaciel Gminy Poczesna” zawsze wspierał i wspiera starania Wójta Krzysztofa Ujmy.
- Nie zapominamy o pozostałych naszych Jednostkach OSP. Obecnie czynione są starania  w sprawie pozyskania funduszy na zakup samochodów pożarniczych dla OSP Słowik ( GBA ) i OSP Huta Stara A ( GCBA ). Na bieżąco wyposażamy i remontujemy strażnice – mówi Krzysztof Ujma, Wójt Gminy Poczesna. – Będziemy dążyć do realizacji planu, a jest nim zakup nowych aut dla wszystkich naszych Jednostek. W każdej jest wyspecjalizowana i oddana kadra druhów.
Aneta Nawrot

zam. an
 
nowe-auta-nierada-poczesnanowe-auta-nierada-poczesna
nowe-auta-nierada-poczesnanowe-auta-nierada-poczesna
nowe-auta-nierada-poczesna
nowe-auta-nierada-poczesna