logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Pocześnianka z trzema tytułami Otwartych Mistrzostw Polski w Parabadmintonie Zakopane 2021

    z dnia: 2021-09-23
Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Cz-wa/ABRM Poczesna NATALIA GRZYB została podwójną Mistrzynią i Wicemistrzynią Polish Open Parabadminton Zakopane 2021.
natalianatalia
Pierwsze ZŁOTO Natalia zdobyła w grze podwójnej w parze z koleżanką z Kadry Narodowej z Anną Wolny z MKS Imielin, które pokonały Magdalenę Kozera/Joannę Sadlik z MKS Imielin 2:0 (11,12), a potem Julię Bolibrzuch z MMKS Kędzierzyn Koźle (z którą grała debla na mistrzostwach rok temu) i Henriett Koósz z Austrii również 2:1 (14,-18, 6).
Drugie ZŁOTO nasza zawodniczka wywalczyła w grze mieszanej również z kolegą z Kadry Narodowej Jakubem Sikorskim Codi z UKS "Orły" Zakopane. W drodze po tytuł wygrali z następującymi mikstami:
Lucy Sambera Czechy/Katarzyna Prusicka Warszawa 2:0 (14, 12),
Lukas Kyncl Czechy/Joanna Sadlik MKS Imielin 2:0 (12,10), 
Zbynek Sykora Czechy/Magdalena Kozera MKS Imielin 2:0 (6,12),
Alexander Hanisch/Henriett Koósz Austria 2:0 (15,16).
SREBRO Natalia zdobyła w grze pojedynczej. Droga do drugiego miejsca i wyniki meczów przedstawiają się następująco:
Anna Wolny MKS Imielin 2:0 (14, 8),
Julia Bolibrzuch MMKS Kędzierzyn Koźle 2:0 (4, 6),
Katarzyna Prusicka Warszawa 2:0 (7, 2), a w meczu o złoty medal przegrała z utytułowaną, 42-letnią, doświadczoną zawodniczką, która "otarła" się o Igrzyska Paraolimpijskie 
Henriett Koósz Austria 0:2 (-5, - 2).
Statystyki Natalii:
10 meczy - 9 wygranych, 1 przegrany
21 setów - 18 wygranych, 3 przegrane
647 punktów, czyli wymian w tym 403 punkty wygrane, a 244 przegrane. 
Skuteczność gry miała na poziomie 62%. 
Osiągnięcia Natalii to dowód, że osoba z niepełnosprawnością przy odpowiednim wsparciu może osiągać DUŻE SUKCESY. 
Bez wsparcia Rodziny, Klubu, Samorządu (m.in. Gminy Poczesna i Wójta Krzysztofa Ujmy), instytucji państwowych i agend rządowych (m.in. Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego), Szkoły Podstawowej w Poczesnej, Związków Sportowych, Stowarzyszeń i Fundacji, ale i zwykłych ludzi byłoby na pewno trudniej. Cieszymy się z tego co do tej pory i liczymy na dalszą współpracę. Teraz krótka przerwa i odpoczynek, a potem "ruszamy z kopyta", bo w listopadzie jedziemy na Czech Open Parabadminton 2021 do Rousinov k/Brna.
 
Paweł Wiśniewski


zam. an