logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Podsumowanie akcji charytatywnej „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”

    z dnia: 2021-12-10
Od kilku lat przedstawiciele Towarzystwa Patriotyczne „Kresy” organizują akcję wspomagającą Polaków mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie.
W piątek 10 grudnia 2021 roku, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych przedsięwzięć pomocowych. Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne. Gościem honorowym spotkania był Poseł na Sejm RP, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Szymon Giżyński, który podkreślił, że osoby, które mieszkają na Litwie, Białorusi czy Ukrainie to Polacy, których sytuacja zmusiła do pozostania za granicami naszej Ojczyzny. Ks. Ryszard Umański - Prezes Towarzystwa Patriotycznego Kresy wyraził ogromną wdzięczność za udział w tegorocznej akcji „ Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Podkreślił, że akcja była oparta na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegała na zbiórce darów dla Polskich dzieci mieszkających na Kresach Wschodnich. Zebrane dary zostały przekazane bezpośrednio dla dzieci w Wilnie i dla Polaków w gminach polskich. Łącznie kilkadziesiąt ton darów trafiło do naszych Rodaków mieszkających na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Wszystko to dzięki ofiarności mieszkańców Częstochowy, okolicznych gmin ale także sponsorów  i darczyńców, którzy jak co roku włączyli się w akcję zbiórki prowadzonej przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy m.in. Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma, dyrektorzy i nauczyciele szkół, sponsorzy, którzy wsparli akcję. Należy podkreślić, że wszystkie placówki oświatowe Gminy Poczesna włączyły się w tegoroczną akcję. Koordynatorem akcji było Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.
 
Iwona Skorupa