logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Podsumowanie akcji "Święty Mikołaj z Polakami na Kresach".

    z dnia: 2020-12-02
Polska nie zapomina o swoich rodakach mieszkających na Wileńszczyźnie. Tegoroczna akcja miała szczególny kontekst i wymiar w związku z panującą w kraju i za granicą epidemią koronawirusa.
 

Mimo trudnego czasu dla nas wszystkich,  po raz kolejny gminy i szkoły z terenu powiatu częstochowskiego udowodniły, że - jesteśmy razem i potrafimy okazać naszą solidarność z Polakami mieszkającymi na Kresach.Inicjatorami akcji byli już szósty rok z rzędu: ksiądz Ryszard Umański i Towarzystwo Patriotyczne "Kresy" z Częstochowy.
Do naszych rodaków na Wileńszczyźnie dotarły prezenty. Szkoły i gminy - otrzymały laptopy, zeszyty i książki o tematyce historyczno-patriotycznej. Mieszkańcy rejonu wileńskiego dary żywnościowe oraz niezbędne w dobie pandemii środki ochrony: maseczki i płyny do dezynfekcji. Ponadto Stowarzyszenie "Kresy" przeprowadziło zbiórkę publiczną z której pieniądze będą przekazane dla najbardziej potrzebujących.Dary z Częstochowy zostały przekazane dzieciom z Mickun, Egliszek, Ławaryszek, Kowalczuk, Rukojni, Czarnego Boru, Pakieny, Szumska, Kieiwszek, Grygajć i Jaszun.

W dniu dzisiejszym odbyła się videokonferencja, podczas której podziękowania  samorządowcom złożył ks. Ryszard Umański. Organizatorem spotkania był wójt gminy Mstów Tomasz Gęsiarz. Dziękujemy wszystkim Dyrektorom Szkół i Przedszkoli, Nauczycielom, Rodzicom, Dzieciom i Młodzieży oraz Przedsiębiorcom z terenu Gminy Poczesna, którzy okazali swoje wielkie serce. Nasze wsparcie pomoże trwale zmienić rzeczywistość dzieci mieszkających na Kresach.
 

 
Iwona Skorupa
zdjęcia: Adam Szołtys