logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Podsumowanie projektu realizowanego w ramach zadania publicznego Ministerstwa Edukacji Narodowej "Rodzina Polonijna"

    z dnia: 2018-11-02
We wrześniu 2017 r. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika z Wrzosowej przystąpiła do realizacji projektu polsko–litewskiego „Patriotyczne Impresje". W projekcie brało udział 12 szkół - sześć z Polski i sześć z Litwy, które zostały połączone w pary i współpracowały przy realizacji poszczególnych zadań.
Placówki te znajdują się na terenie pięciu gmin - Częstochowy, Mykanowa, Poczesnej, Poraja, Rędzin i dwóch rejonów litewskich: wileńskiego i solecznickiego. Każda szkoła wyłoniła grupę projektową i liderów. We Wrzosowej ta rola przypadła uczniom klasy VII.Celem projektu było nawiązanie współpracy i wzmocnienie relacji pomiędzy uczniami szkół w Polsce i na Litwie, a także integracja podczas wspólnego działania. Realizacja projektu umożliwiła także doskonalenie znajomości języka polskiego przez uczniów szkół litewskich oraz poznanie przez nich historii odzyskania niepodległości naszego kraju. Ważnym elementem było upowszechnienie wiedzy o Polonii i Polakach zamieszkałych za granicą. W poniedziałek, 5 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr.8 im.Haliny Poświatowskiej w Częstochowie odbyła się uroczysta gala, podczas której uczestnicy zaprezentowali produkty swoich działań oraz wsytąpił Zespół Folklorystyczny "Wrzosowianie".
Tekst- Milena Gagla, Magdalena Hadaś
foto – Iwona Skorupa