logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Poprawa bezpieczeństwa Seniorów

    z dnia: 2023-04-13
- na terenie gminy Poczesna.
opaskaopaska
Minister Rodziny i Polityki Społecznej kontynuuje program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023. Program kierowany jest do mieszkańców Gminy Poczesna, którzy ukończyli 65 rok życia i wymagają wsparcia.
Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania oraz podczas wyjść z domu, osób starszych przez dostęp do tzw. „opaski bezpieczeństwa” wraz z usługą teleopieki. 
Teleopaska z pakietem opieki ratowników medycznych umożliwia użytkownikom szybkie powiadomienie telecentrum np. o stanie zagrażającym życiu poprzez wciśnięcie dużego przycisku w centralnym punkcie opaski. Opaska zaalarmuje również ratowników jeśli użytkownik np. zemdleje lub upadnie dzięki zamontowanemu czujnikowi ruchu.
Możliwości jakie oferuje posiadanie teleopaski to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i swobody w poruszaniu się w najbliższym otoczeniu bez obaw, że w razie nagłych sytuacji zdrowotnych nie zostanie się pozostawionym samym sobie a  zostanie szybko udzielona profesjonalna pomoc.
W ubiegłym 2022 roku na terenie Gminy Poczesna rzeczywista liczba zgłoszeń do dyspozytora przy użyciu opaski bezpieczeństwa wyniosła 68 połączeń, zakończonych udzieleniem wsparcia przez telefon z prośbą o interwencję kogoś z otoczenia  66 osób, zakończonych interwencją służb ratunkowych 2 osoby, w tym jedna osoba trafiła do szpitala i dzięki temu zostało uratowane Jej życie.
Elżbieta Różycka, kierownik GOPSu
 
  
 
 
Zam. an