logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Prapremiera nowej płyty Ks. Bp Antoniego Długosza pt. „Siewca radości” - Dzień Matki w Gminie Poczesna

    z dnia: 2011-05-26
„Mama to miękkie serce. Mama to melodyjny głos to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, gdzieś na horyzoncie.”

Wańkowicz – „Ziele na kraterze”)

Prapremiera nowej płyty Ks. Bp Antoniego Długosza pt. „Siewca radości” -  Dzień Matki w Gminie PoczesnaPrapremiera nowej płyty Ks. Bp Antoniego Długosza pt. „Siewca radości” -  Dzień Matki w Gminie Poczesna
Mamie codziennie należą się kwiatki, 26 maja wszystkie dzieci - zarówno te mniejsze, jak i już całkiem dorosłe, składają życzenia swoim mamom. Dzień Matki ma na celu okazanie naszym mamom szacunku, miłości, a także podziękować za trud i troskę, jaką każdego dnia wkładają w wychowanie swoich pociech. Ten dzień jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej ujmujących świąt w roku, które obchodzone jest w 40 krajach na świecie.
Także Gmina Poczesna zorganizowała obchody tegoż święta. 24 maja 2011r. w Kościele pod wezwaniem Bożego Ciała we Wrzosowej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, której głównymi bohaterkami były wszystkie mamy z Gminy Poczesna. Uroczystość ta rozpoczęła się od występu dzieci, które prezentowały piosenki poświęcone mamom. Następnie odbył się koncert pt. „Siewca radości”, którego wykonawcą był Ks. Bp Antoni Długosz.
Ks. Bp Antoni Długosz nagrywał z gwiazdami polskiej estrady: Krzysztofem Krawczykiem oraz Eleni. To właśnie 24 maja we Wrzosowej odbyła się prapremiera nowej płyty Ks. Bp Antoniego Długosza pt. „Siewca radości”. Teksty piosenek napisał ks. Stanisław Jasionek. Autor kilku książek, m.in.:
"Służyć z radością", gdzie ks. Stanisław Jasionek rozmawia z biskupem Antonim Długoszem. Po koncercie został wygłoszony referat przez Ks. dr Jarosława Srokę pt. „Rola Matki we współczesnym świecie”. Na zakończenie uroczystości wystąpiły raz jeszcze dzieci, które prezentowały wiersze jak również piosenki dla mam. Przy wyjściu z kościoła każda mama otrzymała pamiątkowe serduszko.
Honorowym patronatem uroczystość z okazji Dnia Matki objął Wójt Gminy Poczesna, Proboszcz Parafii Bożego Ciała, a organizatorami spotkania byli: Sekretarz gminy mgr Renata Smędzik, Ks. Prefekt Szczepan Wylaź, Panie Katechetki, Zespół Szkół we Wrzosowej, Zespół Szkół w Hucie Starej B, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słowiku, Szkoła Podstawowa w Nieradzie, Szkoła Podstawowa w Poczesnej, Gimnazjum w Poczesnej, Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej.