logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Przedstawienie jasełkowe Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie” ...

    z dnia: 2019-01-20
w Kościele Parafialnym p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej.


20 stycznia 2019r. w  Kościele Parafialnym  p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej, odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Jak kolęda wędrowała po Polsce" w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Jasełka były inscenizacją narodzin Jezusa w Betlejem. Byliśmy świadkami współczesnych jasełek i  po raz kolejny mogliśmy przeżywać historię Maryi i Józefa. Do nich i małego Jezuska przybyli pasterze oraz tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon i dary. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, Heroda, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami, pastorałkami oraz tańcem. Ogromne zaangażowanie artystów przeniosło nas w czas magicznych Świąt Bożego Narodzenia.
Na zakończenie Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma złożył podziękowania księdzu Proboszczowi - Jackowi Kołodziejczykowi za możliwość zorganizowania jasełek, artystom i instruktorom złożył gratulacje za wierne kultywowanie tradycji i czerpanie ze źródeł rodzimego folkloru. Warto na pewno w przyszłości kultywować tą tradycję.
Iwona Skorupa