logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Przygotowania do Regionalnej Inauguracji Dni Olimpijczyka

    z dnia: 2012-04-18
W środę rano w Urzędzie Gminy w Poczesnej odbyło się spotkanie władz gminnych z nauczycielami wychowania fizycznego. Było to kolejne spotkanie przygotowawcze do wielkiego święta sportu, które w maju odbędzie się w Poczesnej.
Przygotowania do Regionalnej Inauguracji Dni OlimpijczykaPrzygotowania do Regionalnej Inauguracji Dni Olimpijczyka

Regionalna Inauguracja Dni Olimpijczyka zaplanowana została na 11 maja 2012 roku, na godzinę 11. Sportowe święto odbywać się będzie w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Poczesnej. Organizatorzy zapewniają, że będzie jak na prawdziwej olimpiadzie: zapalenie znicza – ogień wniesie sztafeta młodych sportowców. Na maszt wciągnięta zostanie flaga olimpijska. Będzie też odśpiewany hymn olimpijski.

We wtorek wójt Krzysztof Ujma spotkał się z dyrektorami szkół z terenu naszej gminy:

- Ustaliliśmy, że flagę wniesie ośmiu uczniów

– po jednym z każdej szkoły. Podobnie będzie ze sztafetą ognia olimpijskiego

- wyjaśniał.

Natomiast najlepsi młodzi sportowcy z gminy otrzymają po pierwszym prawdziwym kółku olimpijskim. Wszystkich będzie 12. Dyrektorzy szkół wraz

z nauczycielami wytypuj po jednym, najlepszym sportowcu z każdej szkoły (pięć szkół podstawowych i trzy gimnazja). Cztery pozostałe kółka przypadną sportowcom z klubów.

Na środowym spotkaniu z nauczycielami dyskutowano jakie będą przeprowadzane zawody sportowe i jak logistycznie zostaną rozegrane.

Po „burzy mózgów” wszystko zostało uzgodnione z władzami gminy

i z dyrektor Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej.

Wielką atrakcją Dni Olimpijczyka będzie możliwość spotkania się z gwiazdami polskiego sportu.

an