logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Przypomnienie o transporcie osób do punktów szczepień

    z dnia: 2021-11-29
Organizacja transportu (dowozu) osób do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 (wraz z zapewnieniem mieszkańcom możliwości zgłoszenia potrzeb transportowych) dla:
szczepieniaszczepienia
 
  • osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.
Zgłoszenia potrzeby dowozu na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dla ww. osób można dokonać, dzwoniąc do Urzędu Gminy Poczesna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 pod numer telefonu 34 326 30 27.
Zgłoszenia może dokonać także opiekun osoby uprawnionej.
Uwaga:
Pracownicy Gminy nie prowadzą rejestracji na szczepienia. 
Osoba zgłaszająca potrzebę transportu powinna mieć wyznaczony termin i godzinę szczepienia.
Usługa obejmuje przewóz na trasie „dom - punkt szczepień” oraz „punkt szczepień - dom”.
Transport osób uprawnionych jest bezpłatny. Transport opiekuna/asystenta wraz z osobą uprawnioną także jest bezpłatny.
Potrzebę skorzystania z transportu należy zgłosić nie później  niż 5 dni przed wyznaczoną datą szczepienia. Pracownik urzędu gminy kontaktuje się z osoba uprawnioną co najmniej jeden dzień przed planowaną datą szczepienia w celu uzgodnienia szczegółów transportu. 
 
Podstawa prawna:
Decyzja Wojewody Śląskiego NR ZKI.6330.2.92.2021 z dnia 24 września 2021r. zmieniająca  Decyzję Wojewody Śląskiego NR ZKI.6330.2.1.2021(3)  z dnia 11 lutego 2021r.
 


zam. an