logo facebook
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna

Radło, Kweczke, Chwał i J.Nowak w finałach Grand Prix Żaków Południa! Świetne występy najmłodszych speedrowerzystów na torze w Bargłach!

z dnia: 2019-09-13
3 runda Grand Prix Okręgu Południowego Żaków (do lat 10) i Młodzików (do lat 14) 8 września zawitała na tor speedrowerowy w Bargłach. Miejscowi zawodnicy z Poczesnej pod przewodnictwem trenera Pawła Rajczyka po raz kolejny mocno postawili się rywalom i osiągnęli bardzo dobre wyniki. Zawody do lat 10 wygrał Aleks Radło, trzeci był Piotr Kweczke, natomiast 4 Patryk Chwał. W finałowej czwórce zawodów do lat 14 Victorię Poczesna reprezentował Jakub Nowak, który zajął 4 lokatę.
Zawody zaczęły się z małym opóźnieniem spowodowanym kiepską pogodą. Po około 30 minutach dzięki pomocy rodziców pocześniańskich żaków, m.in. Dariusza Nowaka, Tomasza Kweczke i Jerzego Radło oraz kierownika zawodów Bartosza Kiśla i Bartka Pawlika z Lwów Częstochowa tor był na tyle bezpieczny aby młodzi zawodnicy mogli na nim rywalizować. W pierwszej kolejności wystartowali zawodnicy do lat 10. Od samego początku było wiadome, że najistotniejsze role w tym turnieju będzie rozgrywać trójka zawodników z Poczesnej: Radło, Chwał i Piotr Kweczke oraz dwójka z Kalet: Mazur i Kubala. Rywalizacja między tą piątką była bardzo zacięta, gdyż miejsc w finale było tylko 4, a na podium 3. Najlepszym po rundzie zasadniczej i w finale okazał się być po raz kolejny Aleks Radło, który wygrał wszystkie swoje wyścigi zdecydowanie. Drugą lokatę w finale zajął Jakub Mazur z Kalet. Trzeci był pocześnianin – Piotr Kweczke, za którym uplasował się również zawodnik z Poczesnej – Patryk Chwał. Ponadto, w tych zawodach 10 miejsce zajęła 7 letnia Hanna Kweczke, której należą się ogromne brawa za odwagę i wolę walki, gdyż po groźnym upadku w swoim przedostatnim wyścigu dzielnie wstała i kontynuowała zawody. Po rywalizacji do lat 10 przyszedł czas na walkę zawodników do lat 14. Ten turniej zdominowali zawodnicy z Częstochowy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca na podium – pierwszy był Igor Czajkowski, drugi Jakub Deska, a trzeci Jakub Wybraniec. Prócz nich w finale pojechał Jakub Nowak z Victorii Poczesna, dla którego start w towarzystwie kolegów starszych o 3 lata był ogromnym sukcesem, brawa dla Kuby! Dobrze wśród nieco starszej stawki zawodników radzili sobie także inni reprezentanci klubu z Poczesnej – Dominik Strąk zajął ostatecznie 8 miejsce nieraz pokonując starszych rywali, natomiast 10 i 11 miejsce przypadło debiutantom w barwach Victorii Poczesna – Mikołajowi Podwyszyńskiemu i Oskarowi Dusińskiemu. Były to dla nich dopiero pierwsze oficjalne zawody, jednak chłopcy dzielnie walczyli i byli w stanie pokonywać rywali czy to na starcie czy na dystansie. Brawa dla wszystkich młodych speedrowrzystów, którzy brali udział w tych zawodach. Ostatnia, 4 runda Grand Prix Żaków i Młodzików Południa odbędzie się w październiku na torze w Świętochłowicach. Natomiast już 14 września pocześniańscy żacy wystartują w ostatniej – 4 rundzie Pucharu Polski Żaków na torze w Lesznie, trzymajmy kciuki za naszych najmłodszych zawodników!
Skrótowe wyniki Grand Prix Młodzików (do lat 14) Okręgu Południowego – runda 3 (Bargły, 8.09.2019r.):