logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sotysi na spotkaniu w Katowicach

    z dnia: 2012-11-25
W czwartek, w Sali Sejmu Śląskiego odbyło się „Forum Sołtysów Województwa Śląskiego" .
Sotysi na spotkaniu w KatowicachSotysi na spotkaniu w Katowicach

Podczas spotkania rozmawiano między innymi o problemach terenów wiejskich i ich mieszkańców. Forum, to konferencja która poświęcona jest omawianiu problemów dzisiejszej wsi.

- Sukces województwa śląskiego nie jest możliwy bez wykorzystania kapitału obszarów wiejskich do tworzenia nowoczesnej gospodarki – mówiła Aleksandra Banasiak, członek Zarządu, otwierając forum.

- Dzisiaj najważniejszym zadaniem jest mądre i spójne kształtowanie polityki wzmacniającej potencjał obszarów
wiejskich, by stały się regionami konkurencyjnymi - powiedziała Tradycyjnie już, odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego". W tegorocznej edycji przyznano nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: „Najpiękniejsza wieś", „Najpiękniejsza zagroda", „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" oraz „Najlepsza strona internetowa sołectwa".

opr. an