logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Sport pomaga we wszystkich sukcesach

    z dnia: 2012-05-11
Żeby osiągnąć w życiu sukces, nie tylko sportowy,  trzeba mieć marzenia, talent i ciężko pracować.

I nie jest ważne gdzie się człowiek urodził. Ja pochodzę z Truskolasów – powiedział Jerzy Brzeczek, piłkarz wicemistrz olimpijski z Barcelony. - Ja uprawiam dyscyplinę, która nie jest olimpijską. Ale to nie szkodzi. Sport po prostu trzeba kochać. I prawdziwą miłość on odwzajemnia – dodała Aleksandra Nowak, mistrzyni świta w Teakwon-do.
Sport pomaga we wszystkich sukcesachSport pomaga we wszystkich sukcesach

W Poczesnej odbyła się regionalna Inauguracja Dni Olimpijczyka. Wielkie święto sportu. Pogoda dopisała. Do Poczesnej, na spotkanie z uczniami, przybyli znakomici goście. Oprócz władz miejskich i wojewódzkich oraz sportowych działaczy przybyli sportowcy i olimpijczycy. Młodzież mogła spotkać się

i porozmawiać z Aleksandrą Nowak (mistrzyni świata w Teakwon-do), Małgorzatą Rydz (lekkoatletka, olimpijka), Zygmuntem Anczokiem (piłkarz, mistrz olimpijski

z Monachium), Jerzym Brzęczkiem (wicemistrz olimpijski 

z Barcelony) oraz Rafałem Malczewskim z „Włókniarza”.

Wszystkich przybyłych powitał wójt Gminy Poczesna, Krzysztof Ujma: - Wszyscy goście są jednakowo ważni i dostojni – mówił . - Ale ponieważ jest to święto sportu, to od ludzi sportu to powitanie rozpocznę. Nasza Gmina stawia na różnorodność. Potrzebne są nowe drogi, dbamy o przyrodę, kulturę. Ale sport też jest ważny w rozwoju każdego człowieka. Stąd Orliki i to boisko, na którym zajęcia odbywają się przez cały tydzień. A wkrótce będzie jeszcze nowoczesna hala sportowa. Bo sport to zdrowie i sukces. Dla nas wszystkich.

Grzegorz Lipowski – prezes Regionalnej Rady PKOL w Częstochowie przypomniał jak trudno Polsce było – ze względu na zabory i wojny – przebić się na olimpiady: - Ale się udało i to z sukcesami – dowodził. - A należy podkreślić, że z naszego regionu, mieliśmy aż 31 olimpijczyków!

- Kochani, chodziłem tutaj do szkoły. Ale nasze boisko do gry to było tam gdzie ten parking, a bramki były zrobione z teczek... - mówił wicestarosta Janusz Krakowian, mieszkaniec Poczesnej. - Teraz macie piękne boisko. I z okazji święta sportu życzę wam, abyście grali, grali jak najwięcej tylko uważajcie na moje okna, bo tutaj po sąsiedzku mieszkam.

Po wstępnych powitaniach i przemówieniach, było po „olimpijsku”. Wniesiono flagę, sztafeta przekazała ogień, od którego zapalono  znicz. Wysłuchano Olimpijskiego Hymnu i odczytu Apelu Olimpijskiego.

Najbardziej oczekiwanym momentem było wręczenie Pierwszych Kółek Olimpijskich. Jest to odznaczenie przyznawane za szczególne zasługi, osiągnięcia sportowe oraz pracowitość. Z Gminy Poczesna, wyróżnienie to otrzymało 11 osób.

 Jakub Gagat (SP Poczesna) – uczeń klasy VI b . Jego osiągnięcia: Zajął pierwsze miejsce  w Eliminacjach Igrzysk Szkół Podstawowych powiatu częstochowskiego  w mini siatkówce Blachownia 2011, IV miejsce w Finale Igrzysk Szkół Podstawowych powiatu częstochowskiego w mini siatkówce chłopców Mykanów 2011, I miejsce w Igrzyskach Szkół Podstawowych Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym 2011/12. A także II miejsce – drużynowo w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym na szczeblu rejonowym – 2011/2012 , I miejsce  w Mistrzostwach Powiatu Ludowych Zespołów Sportowych w kat. młodzik. Jest czołowym zawodnikiem szkolnej reprezentacji sportowej. Bierze udział we wszystkich rozgrywkach Sportowej Ligii Podstawówek Gminy Poczesna.

 Mateusz Dróżdż (Gimnazjum we Wrzosowej).Jego osiągnięcia: Reprezentant Klubu Piłkarskiego – Zagłębie Sosnowiec w latach 2009–2010. Najlepszy  sportowiec  szkoły w latach 2010 – 2012, wyróżniający się  w takich dyscyplinach   sportowych  jak:  piłka siatkowa, piłka koszykowa,  piłka nożna, lekkoatletyka, tenis ziemny.

Znaczące sukcesy  sportowe:   III miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich             o Puchar Sensasa - 2012 , III miejsce  w  Śląskiej  Lidze   Orlików  w piłce  nożnej w roku 2009

 

Maciej Obodecki (SP Nierada) uczeń klasy szóstej. Jego osiągnięcia: Od 4 lat reprezentuje klub UKS Raków Częstochowa i jest w dziesiątce najlepszych trampkarzy województwa śląskiego.

 

Maksym Puchała (ZSP w Słowiku ) uczeń klasy V. Jego osiągnięcia:  trenuje warcaby w klubie Grom Złota Dama-Poczesna. Zdobył I miejsce  w Młodzieżowym Pucharze Polski w warcabach stupolowych w kategorii orlików w 2010 r. 

I miejsce  w Młodzieżowym Pucharze Polski  w grze błyskawicznej w warcabach stupolowych do lat 10 (2010 rok) ,  I miejsce  w kategorii orlik na XII Indywidualnych Mistrzostwach Placówek Wychowania    Warcabach Klasycznych ″″64″″ ( 2010 rok) w Częstochowie. Jest zdobywcą  II miejsca w Pucharze Polski Młodzików do lat 13 w warcabach ″″64″″w 2012r. w  Sztutowie, III miejsce w V Pucharze Polski Młodzików do lat 13 w warcabach klasycznych  w  2011 roku

w Nowej Rudzie

 

Angelo Witczyk (Gimnazjum Huta Stara B) - uczeń kl III. Jego osiągnięcia: Mistrz powiatu częstochowskiego w piłce nożnej w latach 2010, oraz gminy Poczesna w latach 2009/2010.Trenuje mieszane sztuki walki w częstochowskim klubie ADRENALINA FIGHT CZĘSTOCHOWA.

Bartek Majewski (SP Wrzosowa) Jego osiągnięcia: Wziął udział we wszystkich czterech turniejach wojewódzkich młodzików w badmintona -  na II turnieju w Pszczynie zajął miejsce 13, na III w Lublińcu 9 miejsce, na czwartym w Olsztynie 13 miejsce. W końcowej klasyfikacji wojewódzkiej młodzików zajął 11 miejsce. Wziął udział jeszcze w dwóch krajowych Turniejach Młodzików. W parze z Filipem Matysiakiem zajęli 5 miejsce w grze podwójnej chłopców na Krajowym Turnieju Młodzików w Bieruniu .2012 r.

 

Szymon Mesjasz (SP Huta Stara B) - uczeń klasy V. Trenuje piłkę nożną  

w częstochowskim klubie SKRA

 

 Robert Minkina (Gimnazjum Poczesna) siatkarz i piłkarz. Jego osiągnięcia.

II  miejsce 

w Gimnazjadzie Powiatu Częstochowskiego  w Piłce Siatkowej chłopców,

II miejsce  w Międzypowiatowej Lidze Piłki Halowej MALPIH 2012, I miejsce w Powiatowym turnieju piłki nożnej

o Puchar Wójta gminy Konopiska – Hutki 2011. Zdobył też  I miejsce   

w Powiatowym turnieju piłki siatkowej o puchar dyrektora gimnazjum 

  w Konopiskach oraz  III miejsce w Powiatowym turnieju piłki nożnej o puchar dyrektora gimnazjum w Starczy. Wielokrotny uczestnik Sportowej Ligi Gimnazjów oraz kapitan GKS Grom Poczesna

Krzysztof Marciniec (GKS GROM – POCZESNA ) napastnik, w LKS GROM POCZESNA od 3 lat. Jest  najlepszym zawodnikiem Klubu w 2011 roku oraz najlepszy strzelec tego roku. Reprezentant LKS w B klasie. Przez 6 miesięcy reprezentował Klub w Lidze Okręgowej w RKS Raków. W tym sezonie ma na swoim koncie 15 bramek

 

Damian Polaczkiewicz (KS GROM – POCZESNA ZŁOTA DAMA).  Od szkoły podstawowej związany z tenisem stołowym. Był członkiem drużyny, która w latach 90-tych wywalczyła awans do III ligi, II ligi oraz I ligi państwowej w 2000r. Dwukrotny Mistrz Śląska LZS w 2010 i 2011 r. VI rakieta w Mistrzostwach Polski LZS w Siedlcach w 2011r. Zawodnik z licencją 1551 Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Nauczyciel wf, instruktor tenisa stołowego i pływania, ratownik.

 

 Łukasz Wlazło (KS OLIMPIA). Pomocnik napastnik, od 9 lat w KS OLIMPIA, obecnie kapitan drużyny seniorów. Autor największej liczby bramek w każdym sezonie, Król Strzelców A klasy.

Wójt Gminy – Krzysztof Ujma, wicewójt  - Andrzej Lech, sekretarz Gminy - Renata Smędzik, wiceprzewodniczący Rady Gminy – Stanisław Minkina, Anita Imiołek – szefowa pocześniańskiego Centrum Kultury oraz Barbara Wąsińska i Henryk Pałasz – otrzymali znaczki Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- Pragnę szczególnie pogratulować i podziękować  Barbarze Wąsińskiej i panu Henrykowi. Pani Barbara kontynuuje dzieło swojego ojca, Stanisława Markowskiego, który warcaby stupolowe wyniósł do rangi europejskiej. A pan Henryk zrobił tyle dla tenisa stołowego, że trudno jego zasługi – nawet w części - wyliczyć – podsumował Krzysztof Ujma.

Dni Olimpijczyka w TVP Katowice

an