logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Spotkanie

    z dnia: 2023-05-02
z dr hab. EWĄ GŁOWNIAK.
glowniakglowniak
30 kwietnia 2023r odbyło się spotkanie z dr hab. Ewą Głowniak, paleontologiem zajmującą się stanowiskiem dydaktycznym, jaką jest wychodnia skalna na wrzosowskiej kamionce "Sachty". Pani dr hab. Ewa Głowniak, corocznie odwiedza to stanowisko ze swoimi studentami i odgruzowuje je po pseudonaukowcach i poszukiwaczach skarbów amonitowych notorycznie niszczących jej ciężką pracę.
Celem spotkania było omówienie możliwości chronienia tej słynnej już w Europie wychodni skalnej oraz jej niemniej cennego przyrodniczo otoczenia przed nieproszonymi gośćmi, którzy dewastują to miejsce, zamiast czerpać z niego wiedzę o skamieniałościach jurajskich tu występujących. Pani dr hab. Ewa Głowniak odwiedziła też w naszym towarzystwie tj. Wójta Gminy Poczesna - Krzysztofa Ujmy i moim - Prezesa Stowarzyszenia Eko Poczesna inne ciekawe geologicznie miejsce, jakim jest Glinianka w Korwinowie.
Być może to spotkanie spowoduje w przyszłości chronienie naszych cennych zasobów dla celów naukowych i sozologicznych.
...cudze chwalicie, swego nie znacie...
Marek Morzyk


zam. an
 
glowniakglowniak
glowniakglowniak
glowniakglowniak
glowniakglowniak
glowniakglowniak
glowniak
glowniak
glowniak
glowniak
glowniak