logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Spotkanie po latach....

    z dnia: 2018-06-17
Andrzej Strugacz-mieszkaniec Huty Starej B, pasjonat historii swojego rodzimego terenu,twórca strony - Archiwum Huta Stara B.
 
"Choć los nas rozłączył wiele lat temu
I porozrzucał po całym świecie
To kiedy padło hasło spotkanie
Jaki był odźwięk, to sami wiecie"


 
Po prawie 40-latach,17 czerwca 2018 roku -koledzy i przyjaciele, dawni i współcześni mieszkańcy Huty Starej B, zorganizowali spotkanie, na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych "Górnik" . Wzruszeniom towarzyszyła radość i wspomnienia. Spotkanie rozpoczęły gorące uściski. Były także szczególne podziękowania  dla  Andrzeja Strugacza. To przede wszystkim on docierał do kolegów oraz nauczycieli sprzed lat, pozyskiwał materiały,zdjęcia,informacje o ludziach,miejscach.... Nie było to proste, ponieważ zostali rozrzuceni po całym kraju. Znajomi ze szkolnych czasów wspominali historie sprzed lat, dotyczące wspólnego spędzania wolnego czasu, edukacji, psot...Na spotkaniu obecny był Wójt gminy Poczesna-Krzysztof Ujma,który był pomysłodawcą i twórcą obchodów  z tytułu jubileuszy; 70-lecia Osiedla w Hucie Starej B, 60-lecia Rodzinnych Ogródków Działkowych „Górnik” - Huta Stara B oraz 50-lecia Klubu Sportowego „Olimpia” z Huty Starej B. Dzisiaj podziękował Andrzejowi Strugaczowi za zaangażowanie,życzliwą współpracę,troskę o dziedzictwo kulturowe na rzecz rozwoju gminy Poczesna. Na spotkaniu obecny był również Radny Huty Starej B -Waldemar Kucia.
Iwona Skorupa