logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Spotkanie z listonoszem

    z dnia: 2012-11-20
Gościem przedszkolaków z Huty Starej B był listonosz – pan  Krzysztof Kołodziej, który przyniósł kartkę pocztową z pozdrowieniami od zaprzyjaźnionych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Brzezinach.
Spotkanie z listonoszem Spotkanie z listonoszem

Gość chętnie opowiadał dzieciom o swojej pracy, pokazywał w jaki sposób należy prawidłowo wysłać listy oraz wytłumaczył kto to jest adresat, a kto nadawca. Na zadawane przez dzieci pytania odpowiadał wyczerpująco, a niektóre dzieci miały okazję podnieść ciężką torbę pana listonosza.

Ponadto listonosz pokazał dzieciom koperty o różnych kształtach, a także druki, które dostępne są w urzędzie pocztowym. Listonosz zaproponował przedszkolakom zaprojektowanie własnego znaczka pocztowego oraz włączył się do akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
W podziękowaniu za wizytę z tak miłym gościem dzieci zaśpiewały piosenkę
pt. „Chodzi listonosz” oraz wręczyły panu listonoszowi upominek i podziękowanie.

Czasem na motorze,
nieraz na rowerze,
bardzo często pieszo,
z przesyłkami bieży?
W torbie ma koperty,
piękne, kolorowe
i rachunki do płacenia,
prawie już gotowe.
Gdy na rentę, emeryturę
czeka babcia, dziadek,
to on woła: ?

Poczekajcie,
właśnie do was jadę!?

Po pożegnaniu gościa dzieci z zapałem zabrały się do projektowania swojego znaczka pocztowego, czego efektem były prace w naszej przedszkolnej galerii.

Katarzyna Szczepanik