logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI PRACOWNIKÓW URZĘDU GMINY POCZESNA W RAMCH X FINAŁU TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM I DNIA DZIECKA

    z dnia: 2011-06-02
W dniu 01.06.2011r. w Urzędzie Gminy Poczesna miało miejsce niezwykłe spotkanie, którego głównymi bohaterami były dzieci z Przedszkola Publicznego w Poczesnej. Celem tej uroczystości było promowanie i włączenie się w X finał tygodnia czytania dzieciom w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, której działalność rozpoczęła się w czerwcu 2001 roku.
SPOTKANIE Z  PRZEDSZKOLAKAMI  PRACOWNIKÓW URZĘDU GMINY POCZESNA W RAMCH X FINAŁU TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM I DNIA DZIECKASPOTKANIE Z  PRZEDSZKOLAKAMI  PRACOWNIKÓW URZĘDU GMINY POCZESNA W RAMCH X FINAŁU TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM I DNIA DZIECKA
Nadrzędnych celem tej kampanii było kształcenie umiejętności uważnego słuchania wierszy J. Tuwima oraz poznawanie innej poezji, uświadamianie ważności instytucji czyli urzędu oraz poznanie bliżej pracy w urzędzie gminy Poczesna.
Spotkanie rozpoczęło się od odczytania listu rzecznika praw dziecka M. Michalaka, który był skierowany do dzieci z okazji Dnia Dziecka. Następnie dokonano oficjalnego powitania dzieci z pracownikami urzędu gminy poprzez zabawę „Podaj rękę”. W dalszej części spotkania zaśpiewano hymn przedszkolaka „Przedszkole ze słoneczkiem”. Następnie odbyły się występy artystyczne przedszkolaków, które przedstawiły inscenizację pt. „Dwa jeże” oraz recytowały wiersze.
Kulminacyjnym punktem spotkania był występ pracowników urzędu gminy, którzy w sposób profesjonalny zaprezentowali się w spektaklu teatralnym pt. „Rzepka” Juliana Tuwima. Pracownicy wcielili się w następujące postacie : rzepka, dziadek, babcia, wnuczek, szczeniaczek Mruczek, kicia, kurka, gąska, bocian, żabka oraz kawka. Narratorami, którzy wprowadzali dzieci w tę niezwykłą opowieść byli: Wójt Gminy Poczesna mgr inż. Krzysztof Ujma oraz Sekretarz mgr Renata Smędzik.
Po przedstawieniu pogratulowano pracownikom za występ i wręczono symboliczne podziękowania z mottem przewodnim np.: Nie ma nic słodszego ponad miłość!!. Urząd nie zapomniał również o przedszkolakach w dniu ich święta, którzy otrzymali słodkie upominki.