logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Straż w Poczesnej ma nowy wóz

    z dnia: 2012-04-25
Wóz pożarniczy - średniej wielkości - został poświęcony i przekazany OSP Poczesna.   Uroczystości poświęcenia dokonał proboszcz ks. Stanisław Szafraniec. Obecni byli m.in. wójt Gminy Krzysztof Ujma, wicewójt – Andrzej Lech oraz przewodnicząca Rady Gminy Lidia Kaźmierczak. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się członek Zarządu Głównego – Ireneusz Skubis oraz komendant Gminnego Związku OSP – Marian Kołodziej.
Straż w Poczesnej ma nowy wózStraż w Poczesnej ma nowy wóz

 

Wóz średni, o który wzbogaciła się pocześniańska OSP, jest najbardziej uniwersalnym: - Może jednorazowo zabrać dwa i pół tysiąca litrów wody – tłumaczy Marian Kołodziej. - Wykorzystywany jest we wszystkich akcjach.

I do gaszenia pożarów, i do wyjazdów, do wypadków na trasie DK1.

To samochód, z którego bardzo się cieszymy. W razie jakiegoś nieszczęścia szybciej i sprawniej dotrzemy na miejsce.

 

Wójt Krzysztof Ujma, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dobrze wyposażona straż pożarna, to bezpieczeństwo dla mieszkańców i osób, które odwiedzają lub przejeżdżają przez gminę. Dlatego też część pieniędzy na nowy samochód pochodzi z gminnego budżetu. Resztę pozyskano z Urzędu Wojewódzkiego z Wydziału Ochrony Środowiska i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

 

an