logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Styczeń, tzn. - zima

    z dnia: 2019-01-11
W związku z opadami śniegu, przypominamy mieszkańcom gminy Poczesna,
odsnieżanieodsnieżanie

o obowiązku odśnieżania chodników. Zgodnie z ustawą z 13 września 1996 r. o utrzymaniu porządku w gminach, właściciele nieruchomości zobowiązani są do:

(Rozdział 3 Obowiązki właścicieli nieruchomości Art. 5.1):

Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez: […] 4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych […].;

Jeśli natomiast chodzi o drogi (dzielą się one na: krajowe, wojewódzkie, powiatowe i gminne) za ich utrzymanie odpowiada zarządca.

Zarządcy dróg upraszają właścicieli pojazdów, aby zimową porą, szczególnie kiedy nasilają się opady śniegu, nie parkowali swoich samochodów przy ulicach, gdyż to utrudnia przejazd piaskarek oraz pługów i tym samym odśnieżanie dróg. W gminie Poczesna, szczególnie dotyczy to Osiedla.

Opr. Aneta Nawrot