logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Święto Pieczonego Ziemniaka w Zawodziu.

    z dnia: 2018-09-16
Sołectwo Zawodzie, Kolonia Borek, Dębowiec ma już swoją tradycję. Jest to Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbywa się co roku we wrześniu.
Tak też było tego roku w sobotę 15 września. W promieniach jesiennego słońca i w pięknych plenerach na „Piachach” zebrały się tłumy, aby skosztować zawodziańskich pieczonek. Jednakże nie tylko to przyciągnęło chętnych, bo w części artystycznej rozbawił nas do łez Kabaret EWG   z    Doruchowa. Świetne skecze i piosenki chyba wszystkim przypadły do gustu. Najważniejszy był jednak cel, jaki przyświecał tej imprezie. Otóż dochód ze sprzedaży m.in. pieczonek, kiełbasek, ciast i krówek zawodziańskich postanowiliśmy przeznaczyć na dofinansowanie leczenia jednego  z mieszkańców naszego sołectwa. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję i wsparli finansowo poprzez uczestnictwo w festynie. Ponadto należą się podziękowania Wójtowi Gminy Krzysztofowi Ujma za pomoc w zorganizowaniu imprezy, Dyrektorowi GCKIiR Iwonie Skorupa, OSP z Poczesnej, Komisariatowi Policji w Poczesnej, wszystkim członkom Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia „Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie” oraz mieszkańcom, którzy zaangażowali się w porządkowanie terenu wokół powstającego Lokalnego Centrum Integracji Społecznej.
Podczas imprez, które organizujemy często odwiedzają nas zacni goście. Tak było i teraz. Przybyli do nas: ksiądz prałat Jarosław Sroka, Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk, Radni Powiatu Andrzej Cupiał i Adam Morzyk, Radni Gminy Poczesna, Prezes PSL w Gminie Poczesna Jan Wawrzyńczak, Pan Mariusz Lorentz wraz z ekipą budowlaną, sołtysi, prezesi stowarzyszeń z terenu gminy i przyjaciele naszego sołectwa, do których zalicza się już DJ Bednar – Karol Bednarek, który już po raz kolejny zadbał o stronę muzyczną, a także Jacek Grysko i Piotrek Plaza, oraz Marcin Rybak i jego niezastąpione dmuchańce. Najmłodszym zabawę zapewniali również Pani Ania Całus malując dzieciom buzie oraz Pan Michał Lewandowski z basenem pełnym piłeczek.
Dla wszystkich, którzy przybyli warto ponieść trud i zorganizować festyn. Uczestnicy potrafią się wspaniale bawić, ale również potrafią pomóc i ofiarować symboliczną złotówkę komuś, kto tej pomocy potrzebuje. Dziękujemy Wam Wszystkim.
 
Radna sołectwa Eulalia Błaszak,
Sołtys Anna Rak,
Prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie” Barbara Łukasiewicz