logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

    z dnia: 2019-09-15
Sołectwo Zawodzie, Kolonia Borek, Dębowiec ma już swoją tradycję. Jest to Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbywa się co roku we wrześniu. Tak też było tego roku w sobotę 14 września.
W promieniach jesiennego słońca i w pięknych plenerach na „Piachach” zebrały się tłumy, aby skosztować zawodziańskich  pieczonek, placków ziemniaczanych, frytek. Jednakże nie tylko to przyciągnęło chętnych, bo w części artystycznej, wystąpiła u nas Amelia Cierpiał, 12- letnia wokalistka, skrzypaczka, laureatka wielu festiwali muzycznych. Wieczorem, około godziny 20 zawitał do nas sam Elvis Presley – Król Rock and Rolla. Mieliśmy okazję wysłuchać utworów Elvisa Presleya w wykonaniu wspaniałego wokalisty z zespołu THE KING ELVIS SHOW.Sceniczna uroda, głos, poruszanie się na scenie wzbudzało aplauz wśród widzów. Zabawa  trwała do późnych godzin wieczornych.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Poczesna Krzysztofowi Ujma za pomoc w zorganizowaniu imprezy, radnemu sołectwa Mateuszowi Kołodziej, Dyrektorowi GCKIiR Iwonie Skorupa, OSP z Poczesnej, Komisariatowi Policji w Poczesnej, członkom Rady Sołeckiej, a szczególnie paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia „Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie” za całą oprawę kulinarną  oraz mieszkańcom, którzy zaangażowali się w porządkowanie terenu wokół Centrum Aktywności Lokalnej. Dziękujemy wszystkim gościom, którzy nas zaszczycili swoją obecnością. Pamiętali o nas ks. prałat Jarosław Sroka, zastępca wójta Andrzej Lech, sekretarz gminy Renata Smędzik, komendant komisariatu policji w Poczesne Adam Pierz, Mariusz Lorentz, radni, sołtysi, prezesi stowarzyszeń i przewodniczące kół gospodyń wiejskich i wierni fani naszych festynów.
Dziękujemy tym, którzy są z nami od kilku lat: DJ Gatsby dbający o stronę muzyczną,  Marcin Rybak i jego niezastąpione dmuchańce , restauracja Primavera oraz Pani Magda Bola - Oriflame.
Dla wszystkich, którzy przybyli warto ponieść trud i zorganizować festyn.  Dziękujemy Wam Wszystkim i już dziś zapraszamy na Pieczenie Ziemniaka w przyszłym roku.
tekst-  Eulalia Błaszak,
Sołtys Anna Rak,
Prezes Stowarzyszenia „Wspólnie dla Rozwoju Sołectwa Zawodzie” Barbara Łukasiewicz
zdjęcia- Iwona Skorupa