logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Szkolenie realizowane w ramach edukacji cyfrowej "Zaprogramuj przyszłość" dla pracowników bibliotek i ośrodków kultury.

    z dnia: 2018-06-06
Szkolenia realizowane są w ramach programu edukacji cyfrowej „Zaprogramuj Przyszłość”, realizowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”. Fundacja „Orange” i Stowarzyszenie „Mistrzowie Kodowania” wspólnie z Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej, byli organizatorami dwudniowego szkolenia dla pracowników publicznych bibliotek, ośrodków kultury z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego oraz myszkowskiego.


” Sprawdzanie postępów programisty za pomocą liczby linii kodu,
które napisał,
jest jak sprawdzanie postępów w budowaniu samolotu poprzez przyrost jego wagi ”

– Bill Gates
 
Podczas szkoleń, każdy kto poszukiwał pomysłów i inspiracji, jak efektywnie uczyć się przez mądrą zabawę, na pewno je znalazł. Nauczył się jak programować bez komputera, z wykorzystaniem prostych, darmowych aplikacji informatycznych pobieranych z Internetu. Pracownicy  bibliotek i ośrodków kultury, mieli okazję zostać lokalnymi liderami, którzy będą upowszechniać idee projektu w swojej społeczności lokalnej.
Iwona Skorupa