logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Uroczysta prezentacja zawodników na torze częstochowskim, historyczne wyniki na torze w Bargłach!

    z dnia: 2018-07-28
Mistrzostwa Europy w Speedrowerze, to prestiżowa impreza, która po raz pierwszy odbywa się w naszym regionie. To wielkie wyzwanie sportowo-organizacyjne dla organizatorów. Gminą Poczesna wspólnie z Częstochową, gości najlepszych zawodników z naszego kontynentu.
Zawodnicy uprawiający ten sport, powalczą o mistrzostwo w kategorii Open, Juniorów, Kobiet oraz Weteranów. Od piątku do niedzieli zaplanowano wiele turniejów, które wyłonią medalistów w indywidualnych i drużynowych rozgrywkach, w różnych kategoriach wiekowych. Będzie je można obejrzeć na dwóch obiektach sportowych w Częstochowie - na osiedlu Północ (przy ul. Starzyńskiego 10a) oraz w Bargłach ( ul.Śląska 84).W drugim dniu Mistrzostw Europy w Speedrowerze, zawodnicy KS Victoria Poczesna odnieśli ogromny sykces: Emil Krakowian awansował do finału juniorów,a Jan Knapiński wywalczył przepustkę do półfinałów seniorów ! Serdecznie gratulujemy! Natomiast na torze przy ul. Starzyńskiego w Częstochowie, odbyła się uroczysta prezentacja zawodników z ; Polski, Walii, Szkocji, Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz występy artystyczne Zespołu Folklorystycznego „Wrzosowianie”  z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Podczas prezentacji zawodnikom towarzyszyli członkowie Częstochowskiego Towarzystwa Motocyklowego oraz „Wrzosowianie”. Honorowy Patronat nad Mistrzostwami Europy w Speedrowerze Częstochowa - Poczesna 2018 objęli m.in. ; Krzysztof Matyjaszczyk - Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Smela - Starosta Częstochowski, Krzysztof Ujma - Wójt Gminy Poczesna, Stanisław Gmitruk - Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, Grzegorz Lipowski - Prezes RR PKOL, Ks.Prałat /Proboszcz Gabriel Maciejewski, Ks.Prałat /Proboszcz Jarosław Sroka, Michał Świącik- Prezes CKM Włókniarz Częstochowa, Marcin Niedzielski- Prezes Polskiej Federacji Klubów Speerowerowych i wielu innych. Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie” reprezentował gminę Poczesna na zaproszenie Prezesa Speedway Fan Club Częstochowa - Janusza Danka. Na koncercie zespołu obecny był Wójt Gminy Poczesna- Krzysztof Ujma, Radny Gminy Poczesna-Piotr Brzozowski, Renata Hamara-kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Inwestycji i Zamówień Publicznych gminy Poczesna,Damian Krzyczman -V-ce Prezes Victoria Poczesna oraz Piotr Drwal-Kierownik Obiektu w Bargłach. Już jutro zapraszamy do gminy Poczesna na Finał IME Kobiet i Finał IME Weteranów oraz na program artystyczny ,którzy zapowiada się bardzo atrakcyjnie.
Iwona Skorupa