logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

W gminie Poczesna właśnie ruszył program

    z dnia: 2021-07-20
„Opieka wytchnieniowa”- edycja 2021.

W dniu 15 lipca 2021r. została podpisana umowa ze Stowarzyszeniem Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej w Częstochowie przy ul. Krakowskiej 45a na świadczenie usług opieki wytchnieniowej. Bliscy opiekujący się chorymi będą mieli szansę na odpoczynek. 

            W ramach programu „Opieka wytchnieniowa – edycja 2021”, realizowanym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej finansowanym ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych wsparciem zostanie objętych 5 rodzin.

            Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki będą miały czas dla siebie, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw.
            Przewidywany czas realizacji: lipiec - grudzień 2021r.        
Przewidywana liczba godzin usługi: maksymalnie 240 na rodzinę (w wyżej wskazanym okresie).
 
 
                                                                                                  Kierownik Gminnego Ośrodka
                                                                                                             Elżbieta Różycka
zam. an