logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

W przedszkolu we Wrzosowej ...

    z dnia: 2013-06-19
... Uczą i zbierają nagrody
W przedszkolu we Wrzosowej ...W przedszkolu we Wrzosowej ...

 

Dnia 18 czerwca 2013 r. w Przedszkolu Publicznym we Wrzosowej odbył się happening pod hasłem: „ Chipsom i coca – coli mówimy NIE”. Nasze przedszkolaki w trakcie trwania roku szkolnego mają przekazywane wiadomości, dotyczące zdrowego odżywiania się. Wiedzą jakie produkty trzeba jeść, aby być zdrowym. Podczas happeningu, uczestniczący w nim rodzice, dziadkowie, mogli przekonać się, że kształtowanie świadomości znaczenia zdrowia to nic innego, jak wdrażanie dziecka do profilaktyki zdrowotnej. Dziecko podczas pobytu w przedszkolu w każdej sytuacji dnia codziennego uczy się zasad właściwego odżywiania oraz ich wpływu na zdrowie. Rozumie dlaczego trzeba ograniczać jedzenie takich produktów jak chipsy, słodycze czy coca – colę. Podczas przejścia ulicami Wrzosowej, uczestnicy skandowali hasła: „ Coca – cola jest za słodka, nie pij proszę, no i kropka!!!”, „ Chipsy, chipsy są niezdrowe, dbaj o zdrowie, przedszkolak Ci to powie!!!”, niosąc przy tym stosowne hasła. Ulotki z happeningu wrzucane były do skrzynek pocztowych mijanych posesji. Po powrocie do przedszkola, nie zabrakło degustacji jabłka i chipsa oraz określenia jego przydatności dla zdrowia. Goście happeningu wykonali pamiątkowego „ Niesmaczusia chipsowo- coca – colowego”, mającego przypominać fakt ograniczania spożywanie niezdrowych produktów dla zdrowia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do udziału w happeningu.

Sukces Przedszkola Publicznego we Wrzosowej

 

Warto zbierać baterie?

         Śmieci  towarzyszą człowiekowi od początku dziejów. Istotne jest by odpady były właściwie sortowane, zabezpieczane i składowane. Każdy przedmiot po staniu się śmieciem powinien trafić do odpowiedniego pojemnika. Już w przedszkolu dzieci zapoznawane są

z pojęciami dotyczącymi odpadów i ich podziałem na organicznie i nieorganiczne. Wiedzą, które odpady można wykorzystywać powtórnie. Aby w praktyce dzieci i ich bliscy mogli wykorzystać tą wiedzę Przedszkole Publiczne we Wrzosowej włączyło się do VI edycji konkursu ,,Czysta Częstochowa”, którego celem była zbiórka zużytych baterii i zużytego sprzętu elektronicznego. Konkurs został zorganizowanyprzez Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Sobuczynie przy współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa i Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy,pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Trwał od 23 października 2012 r. do 20 maja 2013 r. Celem konkursu było między innymi podniesienie  poziomu świadomości wśród dzieci i młodzieży związanego  z zagrożeniami, jakie niesie za sobą nieprawidłowa gospodarka odpadami niebezpiecznymi, a także uświadomienie konieczności selektywnej zbiórki baterii i przekazywanie ich do recyklingu, w celu ograniczenia ilości zużytych baterii trafiających na składowisko odpadów, na którym uwalniane z nich metale ciężkie oraz kwasy powodują przeniknięcie do ziemi i skażenie wód gruntowych. W konkursie wzięło udział 59 placówek. 18 czerwca 2013 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy ogłoszono wyniki. W kategorii przedszkola nasza placówka okazała się najlepsza. Dzieci zebrały 25 593 sztuki baterii  i 101 sztuk zużytego sprzętu elektronicznego.

Tablica interaktywna  – to nagroda jaką otrzymaliśmy za zdobycie pierwszego miejsca. W kategorii ,,przedszkolak”Agatka Nocuń i Aleksander Mastalerz otrzymali wyróżnienia i nagrody - odtwarzacze MP3.

Gratulujemy.

Jesteśmy dumni, że poprzez udział w tym konkursie zarówno nasze przedszkolaki jak i ich rodzice, znajomi, sprawili, że zużyte baterie trafiły do recyklingu, a nasza placówka wzbogaciła się w tak cenną pomoc. W ten sposób staliśmy się pierwszym przedszkolem w gminie, które posiada tablicę interaktywną. Kolejny raz okazało się, że możemy liczyć na naszych rodziców. Dziękujemy.

 

Jolanta Banasiak