logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wiemy, gdzie posadzimy drzewa

    z dnia: 2012-09-24
  Pierwsza część proekologicznej akcji Leroy Merlin i Gminy Poczesna za nami. Mieszkańcy zadecydowali...
Wiemy, gdzie posadzimy drzewaWiemy, gdzie posadzimy drzewa

Akcja rozpoczęła się 1 września i potrwa do końca tego roku. Na samym początku wyznaczono pięć miejsc, gdzie zdaniem inspektorów z Gminy Poczesna, można by było dosadzić krzewów lub drzew. Następny ruch należał do mieszkańców Gminy. Odbyło się głosowanie - przez internet i osobiste poprzez wrzucenie wypełnionych kuponów.

Głosowanie zakończyło się 23 września. Wygrało – zdobywając łącznie – 511 głosów osiedle w Hucie Starej „B”. Drugie miejsce: Zawodzie Piachy – 301 głosów. Trzecią pozycję zajął Korwinów, przy dawnym pałacu, zdobywając 58 głosów. Czwarta lokata należy do miejscowości Bargły – 50 głosów, a piąta do Brzezin Nowych – 44 głosy.

Teraz specjaliści z Leroy Merlin określą jakie rośliny - na wybranym terenie  - najlepiej posadzić, żeby dobrze rosły i pięknie się prezentowały. Jeszcze tej jesieni zostaną one zasadzone.

Kolejna część proekologicznego projektu – to konkurs plastyczny dla szkól podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Poczesna. Część z tych prac została już umieszczona na wystawie w hipermarkecie Leroy Merlin. W najbliższym czasie komisja wybierze najlepsze dzieła a szkoły, z których pochodzić będą wyróżnieni uczniowie-autorzy, otrzymają w nagrodę bony.

an