logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wójt Gminy Poczesna, kontynuując cykl spotkań z przedsiębiorcami

    z dnia: 2022-12-08
odwiedził działające od 1991 roku Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Pio-Mar” Łukasiewicz Spółka Jawna.
spotkanie wPIO-MARspotkanie wPIO-MAR
To kolejne spotkanie z przedsiębiorcami z terenu gminy Poczesna, którzy wyrazili chęć przedstawienia swojej firmy. Wizyta odbyła się 7 grudnia 2022 roku.
Rodzinna firma mieści się w Zawodziu przy ul. Długiej. Założył ją Stanisław Łukasiewicz. Wkrótce dołączyła do niego żona Barbara, a potem syn Mariusz również z żoną – Niną. Pomysł założenia takiej działalności zrodził się nagle. Pewnego dnia Stanisław Łukasiewicz przeczytał w gazecie ogłoszenie. „Sprzedam zgrzewarki do produkcji worków foliowych”. No i kupił je, gdyż uznał, że opakowania foliowe to może być „rynkowa luka”. Decyzja okazała się dobra, gdyż tego typu opakowania potrzebne są w każdej dziedzinie gospodarki.
Początkowo firma państwa Łukasiewicz zajmowała się jedynie zgrzewaniem worków. Potem rozszerzyła działalność o produkcję. W tej chwili są producentami najróżniejszych opakowań: od takich, w które można zapakować łańcuszek czy breloczek, po takie, w które pakuje się wersalki. Firma z Zawodzia znana jest już w całej Polsce, a dzięki zdobytemu doświadczeniu, znajomości branży, jakości i solidności, wielu klientów korzysta z ich rad. Często ci, którzy wprowadzają na rynek nowy produkt konsultują się z  szefostwem „Pio-Mar” jakie opakowanie będzie najlepsze dla tej nowości: w jakim kolorze, rozmiarze, z jakiego materiału…
Podczas środowego spotkania, Krzysztof Ujma zwiedził linię produkcyjną. Zapoznał się z tajnikami pracy. Dowiedział się od właścicieli, że – w trosce o środowisko – przerabiają materiały z odzysku, dając im „drugie, a nawet trzecie życie”. Wójt pogratulował zdobytych certyfikatów i nagród.
W rozmowie z właścicielami nie zabrakło tematów dotyczących obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie oraz tego jaki ma ona wpływ na przedsiębiorców.
Aneta Nawrot
 
 
 
 
 
 
 
 
zam. an
 
spotkanie wPIO-MARspotkanie wPIO-MAR
spotkanie wPIO-MARspotkanie wPIO-MAR
spotkanie wPIO-MARspotkanie wPIO-MAR
spotkanie wPIO-MARspotkanie wPIO-MAR
spotkanie wPIO-MAR
spotkanie wPIO-MAR
spotkanie wPIO-MAR
spotkanie wPIO-MAR