logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

WRZOSOWIANIE na VII BALKAN FOLK FEST 2013

    z dnia: 2013-07-17
6 lipca Zespół Folklorystyczny WRZOSOWIANIE wyruszył w  swoją kolejną podróż zagraniczną, zabierając ze sobą specjalnie przygotowaną na ten czas wiązankę tańców polskich.
WRZOSOWIANIE na VII BALKAN FOLK FEST 2013WRZOSOWIANIE na VII BALKAN FOLK FEST 2013

Celem wyjazdu, tym razem do Bułgarii, był udział w Międzynarodowym Festiwali Folkloru Balkan Folk Fest 2013.
W festiwalu trwającym trzy miesiące, od czerwca do końca sierpnia,  rotacyjnie bierze udział około 180 europejskich zespołów folklorystycznych, chóralnych i orkiestrowych, prezentujących swoją kulturę w miasteczkach rozłożonych wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego – Kiten, Primorsko i Carevo. Nie bez przyczyny ten odcinek czarnomorskiego wybrzeża nazywany jest Riwierą Bałkańską.

W tak daleką podróż udała się 40 – osobowa grupa tancerzy wraz z trzema opiekunami.  Po przybyciu na miejsce i zakwaterowaniu, w hotelu SOFIA położonym w lasku nieopodal plaży, nie zważając na zmęczenie długą podróżą, po krótkim odpoczynku udaliśmy się na plażę. Piękna plaża, ciepłe morze, wspaniałe krajobrazy pozwoliły na szybką regenerację sił.

Podczas pobytu zespół wystąpił na scenie w Primorsko trzy razy. Każdy koncert poprzedzał korowód uczestniczących zespołów, przemierzający przy dźwiękach orkiestr i kapel  główny deptak miasteczka. Zarówno korowód jak i prezentacje zespołów wzbudzały duże zainteresowanie mieszkańców i licznych turystów wypoczywających w tym pięknym miejscu. Każdego dnia  na scenie prezentowało się kilkanaście zespołów, w tym z Serbii, Chorwacji,  Czech, Ukrainy, Bułgarii oraz licznie reprezentowane zespoły z różnych stron Polski.     
Żywiołowy taniec i barwne stroje WRZOSOWIAN bardzo się podobały. Pełni energii, pewni swoich umiejętności, bez zbędnej tremy, pięknie i żywiołowo zatańczyli swój program. Wyjazd do Bułgarii to równocześnie forma nagrody dla zespołu za ciężką pracę i systematyczne próby w ciągu całego roku. Tak więc były i chwile wolne, służące wypoczynkowi. Korzystaliśmy z kąpieli słonecznych i wodnych. Po  sześciu dniach pracy, ale i wypoczynku, opaleni, zadowoleni i pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Dla większości, jak nie dla wszystkich uczestników był to pierwszy, wspaniały pobyt nad pięknym Morzem Czarnym.