logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wszyscy byli w formie!

    z dnia: 2012-09-24
W minioną sobotę Wrzosowa bawiła się na rodzinnym festynie. Była to pierwsza z trzech imprez -  zaplanowanych w ramach projektu PROW 2007-2013 Lokalnej Grupy Działania „Bractwo Kuźnic” - z cyklu „Wrzosowa to fajna wieś…” . Festyn odbył się pod hasłem „Bądźmy w formie”.
Wszyscy byli w formie!Wszyscy byli w formie!

Organizatorem było Stowarzyszenie „Razem dla Wrzosowej". Honorowy patronat nad imprezą objął  wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma. W organizacji  imprezy pomógł: Zespół Szkół we Wrzosowej, Uczniowski Klub Sportowy „Junior", Klub „Złota Dama” w Poczesnej, Publiczne Przedszkole we Wrzosowej, GCKiR, OSP we Wrzosowej i KGW we Wrzosowej.

Na festynie wykorzystane zostały kupione – przewidziane w projekcie - sprzęty (tj. ławo-stoły, namiot, grill, stoliczki piknikowe).

Mimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy licznie przybyli na imprezę, która rozpoczęła się turniejem rodzinnym w badmintona z pokazami oraz grą singlową i deblową. Zgromadzeni na festynie podziwiali pokazy Taekwon-do. A specjalnie dla pań zorganizowany został trening samoobrony, który prowadziła Mistrzyni Świata - Aleksandra Nowak. Młodzież i jej rodzice doskonale bawili się na zajęciach integracyjnych z wykorzystaniem elementów zabawy. Zajęcia sportowe prowadzili animatorzy sportu z Częstochowskiej Akademii Taekwon-do  oraz  badmintona z firmy „Event-czest”. Dużo emocji wzbudził mecz w piłkę siatkową: Uczniowie kontra Rodzice i Przyjaciele Szkoły.

Na zakończenie sobotniej imprezy odbyło się wspólne biesiadowanie przy ognisku, gdzie zaprezentowali się najmłodsi. Wszyscy zostali nagrodzeni przez wójta – Krzysztofa Ujmę.

Organizatorzy przyznali, że podczas festynu doskonale sprawdziła się kawiarenka „ Z dobrą książką i muzyką”.Dużym powodzeniem cieszyły się pieczonki, bigos, ziemniaki z ognia, wata cukrowa jak również pajda chleba ze smalcem oraz grillowane kiełbaski i kaszanka.

 opr. red.