logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wszystko przez babcię

    z dnia: 2018-03-27
Anna Grochowska - mieszkanka Nowej Wsi - po otrzymaniu unijnej dotacji otworzyła pracownię „Artnovka”, czyli – jak mówi – funkcjonuje i pracuje w „Przestrzeni Twórczego Działania”.
pani aniapani ania

Młoda, pełna zapału i pomysłów kobieta jest z zawodu inżynierem. Jednak, jak mówi, od zawsze lubiła „tworzyć” ozdoby. Interesowało ją rękodzieło. W pewnym momencie uświadomiła sobie, że chciałaby swoją pracę zarobkową połączyć ze swoją pasją. Zaczęła od tego, że ukończyła kurs florystyczny i kurs szycia.

- Takim bodźcem, impulsem, żeby zacząć działać „artystycznie” było wspomnienie o mojej babci – wyjaśnia Anna Grochowska. - Pracownia, którą stworzyłam, mieści się w budynku gospodarczym na posesji gdzie znajduje się dom, w którym mieszkam z rodziną. Z dzieciństwa pamiętam, jak właśnie w tym gospodarczym pomieszczeniu, moja babcia spotykała się z sąsiadkami przy wspólnym darciu pierza. Pamiętam jak bardzo mi się to podobało. Przede wszystkim dlatego, że była to co prawda praca, ale upływała w miłej i przyjaznej atmosferze. I tak sobie pomyślałam, że w zasadzie chciałabym stworzyć coś podobnego...

Działalność , którą rozpoczęła pani Anna polega na tworzeniu okolicznościowych kompozycji kwiatowych-również dla wystroju domu czy firmy, oraz projektowaniu i szyciu akcesoriów użytkowo-dekoracyjnych.

- W pracowni odbywać się będą również warsztaty artystyczne – dodaje Anna Grochowska. - Ostatnio robiliśmy palmy wielkanocne...

Właścicielka „Artnovki” twierdzi, że oryginalne stroiki, ozdoby można wykonać w zasadzie ze wszystkiego: - Wystarczy tylko podglądać naturę, wziąć do ręki jakiś przedmiot i zastanowić się co z niego może powstać, następnie włączyć wyobraźnię i działać. Na przykład ja, kiedy jestem nad morzem, zbieram drewno „wyrzucone” przez fale na plażę. Ma ono niesamowite formy i to jest fantastyczna baza do robienia stroików. Doskonałe są też witki brzozowe. A na przykład do kompozycji z żywych kwiatów wspaniale nadają się nie tylko wazony, ale również najróżniejsze naczynia, które mamy w domu. Czasami wystarczy słoik z piękną kokardą, w który włożymy doniczkę z hiacyntem. Ale również, w tak przybrane naczynie, możemy włożyć świeczkę i też będzie się pięknie prezentować.

Anna Grochowska zauważa, że coraz częściej osoby prywatne, zaczynają przywiązywać wagę do okolicznościowego wystroju.

- Nadal najczęściej wykonywane są stroiki i ozdoby przed Bożym Narodzeniem, a dekoracje na śluby czy wesela – ocenia szefowa „Artnovki”. - Chociaż już coraz częściej pojawiają się zamówienia na wystrój „walentynkowy”, z okazji Dnia Kobiet czy właśnie z okazji Wielkiej Nocy.

Aneta Nawrot

 

szczegółowe informacje o firmie na: http://www.artnovka.pl

 
pani aniapani ania
pani aniapani ania
pani aniapani ania
pani aniapani ania
pani aniapani ania
pani aniapani ania
pani aniapani ania
pani aniapani ania
pani aniapani ania
pani ania
pani ania
pani ania
pani ania
pani ania
pani ania
pani ania
pani ania
pani ania