logo facebook
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności. AKCEPTUJĘ
Zdjęcia z Gminy Poczesna
Herb Gminy Poczesna
 

Wychowanek Victorii Poczesna - Aleks Radło dwukrotnie na podium w Bargłach! Bardzo dobre występy najmłodszych zawodników z Poczesnej w Grand Prix Żaków i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Poczesna!

    z dnia: 2019-07-08
6 lipca na torze speedrowerowym w Bargłach odbyło się Grand Prix Żaków i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmy na torze w Bargłach będące jednocześnie III rundą Pucharu Polski Żaków i Młodzików. Zawody trwające blisko 6 godzin wyłoniły najlepszych zawodników z Polsce w kategoriach do 6,8,10,12 i 14 lat. We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało około 60 zawodników z 8 polskich klubów speedrowerowych.


Największym bohaterem tego dnia był dziesięcioletni Aleks Radło z Victorii Poczesna, który jako pierwszy zawodnik w historii Pucharu Polski Żaków stanął na podium w dwóch kategoriach wiekowych. Aleks najpierw wygrał z kompletem punktów turniej do lat 10, a następnie zajął drugie miejsce w kategorii do lat 12. W drodze po kolejne biegowe zwycięstwa Aleksowi przydarzył się także groźny upadek, po którym długo nie wstawał z toru. Młody pocześnianin jednak zacisnął zęby i wygrał powtórkę wyścigu, całe zawody a następnie walczył na torze w wyższej kategorii wiekowej. Prócz tego sukcesu trzeba odnotować także kolejny fantastyczny występ Piotrka Kweczke w kategorii U10. Wychowanek Victorii Poczesna po raz kolejny zajął drugie miejsce w tej kategorii wiekowej uznając wyższość jedynie kolegi z drużyny – Aleksa. Dodatkowo Piotrek pojechał także wyśmienicie w kategorii do lat 12, gdzie zdobywając 12 punktów zajął 8 miejsce. W tej samej kategorii jeszcze wyżej sklasyfikowano innej zawodnika z Poczesnej – Jakuba Ordona. Kuba zgromadził 12 punktów wygrywając indywidualnie dwa wyścigi co dało mu 7 lokatę. W turnieju U12 wystartował także Jakub Nowak, który zdobył 9 punktów i zajął 12 lokatę. Dla Kuby ten turniej był dosyć pechowy, gdyż stracił on kilka punktów przez upadki i chaotyczne sytuacje na torze. Jednak wszyscy z pocześniańskich żaków, którzy startowali w kategorii do lat 12 zaliczyli tego dnia swoje najlepsze występy spośród wszystkich turniejów tego cyklu. Z bardzo dobrej strony pokazał się także najmłodszy zawodnik z Poczesnej – 5-cio letni Flip Nowak, który w kategorii U6 zajął 4 miejsce gromadząc 10 punktów. Brawa dla najmłodszego wychowanka Victorii Poczesna! Wszyscy zawodnicy zakończyli turniej z uśmiechami na twarzy i bez urazów, a to jest najważniejsze. Kolejna runda Pucharu Polski Żaków obędzie się we wrześniu na torze w Lesznie.
Wyniki zawodników PKS Victorii Poczesna w Grand Prix Żaków i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy (3 runda Pucharu Polski Żaków, 6.07.2019r., Bargły):
Kategoria do 6 lat: 7 zaw
4. Filip Nowak (Victoria Poczesna) (3,2,2,3) 10 pkt.
Kategoria do 10 lat: 11 zaw
 1. Aleks Radło (Victoria Poczesna)  (4,4,4,4,4) 20 pkt.
 2. Piotr Kweczke (Victoria Poczesna)  (4,4,4,4,3) 19 pkt.
Kategoria do 12 lat: 17 zaw
2.  Aleks Radło (Victoria Poczesna)  (4,4,4,3) 15 pkt.
7. Jakub Ordon (Victoria Poczesna)  (1,4,3,4) 12 pkt.
8. Piotr Kweczke (Victoria Poczesna)  (2,3,4,3) 12 pkt.
12. Jakub Nowak (Victoria Poczesna)  (3,1,4,1) 9 pkt.
Kategoria do 14 lat: 15 zaw
11. Jakub Nowak (Victoria Poczesna)  (2,3,1,2,2) 10 pkt.
15. Jakub Ordon (Victoria Poczesna)  (2,2,-,-,) 4 pkt.
 
Zawodnicy na podium w poszczególnych kategoriach:
Do lat 6: (wystartowało 7 zawodników)
 1. Mateusz Wróblewski (Szawer Leszno)
 2. Jakub Berczyk (Szawer Leszno)
 3. Xawery Jeziorek (TSŻ Toruń)
Do lat 8: (wystartowało 6 zawodników)
 1. Hubert Idowiak (Szawer Leszno)
 2. Sebastian Wyrwał (Lwy Krasnale Częstochowa)
 3. Miłosz Gaul (Szawer Leszno)
Do lat 10: (wystartowało 11 zawodników)
 1. Aleks Radło (Victoria Poczesna)
 2. Piotr Kweczke (Victoria Poczesna)
 3. Albert Seweryn (Szawer Leszno)
Do lat 12: (wystartowało 16 zawodników)
 1. Filip Łysakowski (Lwy Krasnale Częstochowa)
 2. Aleks Radło (Victoria Poczesna)
 3. Sebastian Wieliński (BTS ‘S’ Bydgoszcz)
Do lat 14: (wystartowało 15 zawodników)
 1. Kacper Homski (Szawer Leszno)
 2. Marcel Gabor (Lwy Krasnale Częstochowa)
 3. Jakub Deska (Lwy Krasnale Częstochowa)
tekst i foto: Damian Krzyczman
zamieściła: I.Skorupa